| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Wellness w firmie (2)

Wellness w firmie (2)

Największym problemem pracodawców jest współcześnie bierna obecność pracowników w pracy. Nieobecność fizyczną można łatwo zauważyć. Tymczasem nieobecność w pracy duchem jest już dużo trudniej wykryć. Jak walczyć z tym zjawiskiem?Jaki wpływ na zaangażowanie i efektywność pracy ma polityka wellness w firmie?

Inne korzyści z programów wellness

Programy corporate wellness poza redukcją biernej obecności wpływają też na koszty związane z fluktuacją. W przypadku pracy fizycznej będą miały też bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu jej bezpieczeństwa. Dla wielu organizacji wielką korzyścią może okazać się wizerunek pracodawcy – zarówno wewnętrzny, jak i na zewnątrz. Programy corporate wellness mogą stać się też istotnym narzędziem transformacji kultury organizacyjnej.

Działania corporate wellness mają bezpośredni wpływ na zaangażowanie i lojalność pracownika. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem człowiek, który czuje się częścią organizacji, jest jej bardziej oddany i chętniej w niej pracuje.

Korzyści z programów corporate wellness można mnożyć. Wszystko zależy od tego, jak poważnie podejdziemy do tematu, jakie postawimy sobie cele strategiczne. Do tego wszystkiego trzeba dodać cierpliwość i konsekwencję działania. Wtedy możemy mówić też o wspomnianych wcześnie zwrotach z inwestycji. Takie podejście pozwoli pracodawcy stworzyć trwały, stabilny, lojalny i efektywny zespół będący motorem generującym zyski dla organizacji na wiele lat.

Lojalność pracowników sukcesem pracodawcy cz.1

Polecamy artykuły

Autor:

Prekursorka wellnessu korporacyjnego w Polsce. Trener psychologii biznesu, coach, nauczyciel świadomego rozwoju. Założycielka i prezes grupy szkoleniowo-doradczej PRODIALOG, beata.dyraga@prodialog.pl

Źródło:

Personel i Zarządzanie

Zdjęcia

Wellness w firmie (2). /fot. fotolia
Wellness w firmie (2). /fot. fotolia

Komplet publikacji: Rekrutacja i dylematy HR89.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Łukaszewicz

Ekspert z zakresu zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK