| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Wpływ wzrostu gospodarczego na wykwalifikowanych pracowników

Wpływ wzrostu gospodarczego na wykwalifikowanych pracowników

Wzrost gospodarczy przyczynia się do masowej ucieczki wykwalifikowanych pracowników. Tak wynika z przeprowadzonego przez Hay Group badania. Pracodawcy stają przed trudnym zadaniem. Co zrobić, aby zatrzymać talenty w swojej firmie?

Budowanie przyjaznego środowiska pracy

Aby zidentyfikować kluczowe czynniki wpływające na retencję pracowników, spółka Hay Group przeprowadziła szczegółową analizę bazy opinii pracowników, która zawiera informacje uzyskane od ponad 5,5 miliona pracowników na całym świecie.

Badanie dowodzi, że zaufanie do kierownictwa, możliwość rozwoju kariery, autonomia, wspierające środowisko pracy oraz odpowiednie wynagrodzenie są jednymi z najbardziej spójnych predykatorów zaangażowania i lojalności pracowników2. Pracownicy, którzy planują zostać w firmie przez okres dłuższy niż dwa lata, oceniają swoich pracodawców o ponad 20 punktów procentowych korzystnie w zakresie tych pięciu czynników niż pracownicy, którzy planują odejść z firmy w tym okresie.

Agnieszka Milewczyk podkreśla: W miarę jak retencja pracowników przekształca się dla pracodawców w poważny problem, nie tylko w odniesieniu do pracowników o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania firmy, ale także w odniesieniu do pracowników szeregowych, zrozumienie czynników, które przyczyniają się do wzrostu zaangażowania i lojalności wśród pracowników jest niezbędne do zarządzania zwiększającym się ryzykiem rotacji
w nadchodzących miesiącach i latach. Przyszedł czas, aby organizacje zrozumiały, jaka jest ich obecna sytuacja, i wykorzystały swoje możliwości, aby zatrzymać pracowników
w firmie”. 

Potrzeba mobilności wśród pracowników

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK