| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Informacja zwrotna potrzebna w zarządzaniu zespołem i w procesie rekrutacji

Informacja zwrotna potrzebna w zarządzaniu zespołem i w procesie rekrutacji

Informacja zwrotna zarówno w zarządzaniu zespołem, jak i podczas przeprowadzania procesu rekrutacji, może być niezwykle korzystna. Dostarczyć może bowiem unikalnej wiedzy, dzięki której pracodawca może usprawnić działanie swojej firmy, a kandydat – znaleźć dobrą pracę.

Informacja zwrotna w rekrutacji

Wbrew pozorom nie tylko pracodawcy korzystają z informacji zwrotnej. Jest ona także przydatna w procesie poszukiwania zatrudnienia. Pozwala skrócić okres bezrobocia i ułatwia znalezienie pracodawcy. W jaki sposób?

Zobacz także: Networking w procesie poszukiwania pracy

W momencie, gdy ze strony rekrutera padnie pytanie, czy my, jako kandydaci do pracy, mamy jakieś pytanie, warto skorzystać z tej możliwości. Poza interesującymi aspektami odnośnie warunków zatrudnienia, warto zapytać o to, jak dużo było zgłoszeń, jakie na tle innych plasuje się nasze doświadczenie zawodowe itp. W sytuacji, gdy okaże się, że po rozmowie nie otrzymaliśmy propozycji pracy, warto skontaktować się ponownie z rekruterem i zapytać o możliwość rozmowy. W trakcie krótkiej wymiany zdań można wówczas zapytać, dlaczego nie zostaliśmy wybrani, co zaważyło na tej decyzji, czym kierował się pracodawca, jakich atutów nam zbrakło. Wiedza, którą dzięki temu uzyskamy może być bezcenna przy szukaniu pracy.

Świadomość tego, jak jesteśmy postrzegani przez pracodawców, pozwala na dopracowanie mocnych stron, a następnie wykorzystanie swoich atutów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, której skuteczność, w takim wypadku, znacząco wzrośnie.

Informacja zwrotna jest ważna w każdym aspekcie naszego życia zawodowego. Warto docenić jej rolę, albowiem pomaga zarówno w zarządzaniu innymi, jak też pracy nad sobą.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Autor:

Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Źródło:

Zielona Linia

Zdjęcia

Informacja zwrotna potrzebna w zarządzaniu zespołem i w procesie rekrutacji. /Fot. Fotolia
Informacja zwrotna potrzebna w zarządzaniu zespołem i w procesie rekrutacji. /Fot. Fotolia

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK