| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Luka w pokoleniu – szkolenia i doradztwo dla przedsiębiorców

Luka w pokoleniu – szkolenia i doradztwo dla przedsiębiorców

Rządowe debaty na temat wydłużenia czasu pracy kobiet i mężczyzn mogą zdecydowanie zmienić podejście pracodawców do projektów zarządzania wiekiem i wykorzystania potencjału dojrzałych pracowników. Za kilka lat luka pokoleniowa może bowiem zagrozić funkcjonowaniu wielu polskich przedsiębiorców.

Model I

Jest to minimalna ścieżka udziału w projekcie. Zakłada udział pracowników w szkoleniach otwartych, które mają na celu przedstawienie korzyści, zwiększenie świadomości oraz praktycznej wiedzy uczestników w zakresie zarządzania wiekiem w przedsiębiorstwie

Model II 

To udział pracowników w szkoleniach otwartych oraz indywidualne doradztwo w zakresie opracowania i wdrożenia strategii zarządzania wiekiem. Usługa kończy się raportem z doradztwa, który jest podstawą do wdrożenia strategii zarządzania wiekiem w firmie. Indywidualne doradztwo trwa ok. 6-8 dni.

Model III

Trzecia ścieżka zakłada udział przedstawicieli firmy w szkoleniach, usługę doradczą w zakresie opracowania i wdrożenia strategii zarządzania wiekiem oraz coaching osób, które przygotowane zostaną do pełnienia roli coacha/mentora/intermentora we wdrażaniu standardów zarządzania wiekiem.

Adresatami szkoleń, doradztwa oraz coachingu, oferowanych w ramach projektu są przedstawiciele mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw: właściciele firm, kadra zarządzająca oraz pracownicy odpowiedzialni za politykę kadrową i personalną.

Od początku projekt cieszy się dużą popularnością. Do końca 2011 roku w szkoleniach wzięło udział ponad 900 przedsiębiorstw z terenu całego kraju, a z usługi doradczej skorzystało ponad 200 firm. W 56 przedsiębiorstwach udało się wdrożyć wypracowane systemy zarządzania wiekiem.

- Projekt „Z wiekiem na plus” przerósł nasze oczekiwania. Nie sądziliśmy, że spotka się z tak dużym zainteresowaniem – mówi Joanna Nowakowska z PARP. - Liczymy na to, że w firmach objętych wsparciem dojdzie do wdrożenia Wstępnych Standardów Zarządzania Wiekiem. Wstępne Standardy zostały przygotowane przez ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego i stanowią katalog działań z zakresu zarządzania wiekiem. Są to różnorodne działania należące do obszaru zarządzania zasobami ludzkimi, w tym zwłaszcza do zarządzania różnorodnością, które pozwalają na bardziej racjonalne i efektywne wykorzystanie zasobów pracy dzięki temu, że są dostosowanie do potrzeb i możliwości pracowników w różnym wieku. Kolejnym krokiem w ramach projektu będzie dokonanie ewaluacji poszczególnych wdrożeń i opracowanie Ostatecznej Wersji Standardów Zarządzania Wiekiem – podsumowuje Joanna Nowakowska.

Firmy, które zdecydują się na udział w projekcie, mogą aplikować wypełniając formularz rekrutacyjny, który znajduje się na stronie 45naplus.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK