| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Luka w pokoleniu – szkolenia i doradztwo dla przedsiębiorców

Luka w pokoleniu – szkolenia i doradztwo dla przedsiębiorców

Rządowe debaty na temat wydłużenia czasu pracy kobiet i mężczyzn mogą zdecydowanie zmienić podejście pracodawców do projektów zarządzania wiekiem i wykorzystania potencjału dojrzałych pracowników. Za kilka lat luka pokoleniowa może bowiem zagrozić funkcjonowaniu wielu polskich przedsiębiorców.

Model I

Jest to minimalna ścieżka udziału w projekcie. Zakłada udział pracowników w szkoleniach otwartych, które mają na celu przedstawienie korzyści, zwiększenie świadomości oraz praktycznej wiedzy uczestników w zakresie zarządzania wiekiem w przedsiębiorstwie

Model II 

To udział pracowników w szkoleniach otwartych oraz indywidualne doradztwo w zakresie opracowania i wdrożenia strategii zarządzania wiekiem. Usługa kończy się raportem z doradztwa, który jest podstawą do wdrożenia strategii zarządzania wiekiem w firmie. Indywidualne doradztwo trwa ok. 6-8 dni.

Model III

Trzecia ścieżka zakłada udział przedstawicieli firmy w szkoleniach, usługę doradczą w zakresie opracowania i wdrożenia strategii zarządzania wiekiem oraz coaching osób, które przygotowane zostaną do pełnienia roli coacha/mentora/intermentora we wdrażaniu standardów zarządzania wiekiem.

Adresatami szkoleń, doradztwa oraz coachingu, oferowanych w ramach projektu są przedstawiciele mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw: właściciele firm, kadra zarządzająca oraz pracownicy odpowiedzialni za politykę kadrową i personalną.

Od początku projekt cieszy się dużą popularnością. Do końca 2011 roku w szkoleniach wzięło udział ponad 900 przedsiębiorstw z terenu całego kraju, a z usługi doradczej skorzystało ponad 200 firm. W 56 przedsiębiorstwach udało się wdrożyć wypracowane systemy zarządzania wiekiem.

- Projekt „Z wiekiem na plus” przerósł nasze oczekiwania. Nie sądziliśmy, że spotka się z tak dużym zainteresowaniem – mówi Joanna Nowakowska z PARP. - Liczymy na to, że w firmach objętych wsparciem dojdzie do wdrożenia Wstępnych Standardów Zarządzania Wiekiem. Wstępne Standardy zostały przygotowane przez ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego i stanowią katalog działań z zakresu zarządzania wiekiem. Są to różnorodne działania należące do obszaru zarządzania zasobami ludzkimi, w tym zwłaszcza do zarządzania różnorodnością, które pozwalają na bardziej racjonalne i efektywne wykorzystanie zasobów pracy dzięki temu, że są dostosowanie do potrzeb i możliwości pracowników w różnym wieku. Kolejnym krokiem w ramach projektu będzie dokonanie ewaluacji poszczególnych wdrożeń i opracowanie Ostatecznej Wersji Standardów Zarządzania Wiekiem – podsumowuje Joanna Nowakowska.

Firmy, które zdecydują się na udział w projekcie, mogą aplikować wypełniając formularz rekrutacyjny, który znajduje się na stronie 45naplus.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK