| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Poufna sesja

Poufna sesja

Rozmowa z Manuelem Peixoto, członkiem zarządu Portuguese National Human Resources Association

● Jakie korzyści można odnieść, stosując powyższe metody rozwoju?

Do korzyści wypływających z monitoringu można zaliczyć: poszerzenie perspektyw zawodowych pracowników i sprawienie, że są oni bardziej widoczni w firmie; wspieranie transferu wiedzy, a tym samym utrzymanie poziomu know­how wśród pracowników i zatrzymanie pracowników w firmie. Celem monitoringu, mentoringu i wsparcia jest rozwój firmy.

Okazuje się, że niewiele firm oferuje coaching dla nowych pracowników, a jeżeli nawet jest on dostępny, to zazwyczaj trwa od jednego do pięciu dni i koncentruje się głównie na stanowiskach wysokiego szczebla, kierownikach oddziałów lub dyrektorach. Nowo zatrudnieni pracownicy często uczestniczą w warsztatach integracyjnych, podczas których spotykają kluczowe osoby w firmie, a czasami poznają mentora.

Coaching stał się najpotężniejszym narzędziem w rozwoju jednostek wewnątrz każdej organizacji. Na pojawiające się w obecnych czasach trudności oraz kryzys ekonomiczny coaching stał się właściwą odpowiedzią, przynoszącą dobre wyniki.

Znajdź coacha posiadającego odpowiednie certyfikaty i ułóż plan, bądź pewny wybranej ścieżki rozwoju i staraj się dążyć w kierunku rozwiązań pragmatycznych.

Manuel Peixoto

certyfikowany coach ACC, CTI/ICF; trener i dyrektor w MEDSKILLS. Wcześniej związany z firmami farmaceutycznymi, w których był dyrektorem ds. rozwoju szkoleń. Specjalizuje się w coachingu i narzędziach samorozwoju oraz przywództwie i zarządzaniu. Obecnie zanagażowany jest w projekt modelu zarządzania, gdzie łączą się narodowe i międzynarodowe uwarunkowania. Członek zarządu APG (Portuguese National Human Resources Association) oraz członek kierownictwa ETDF (European Training and Development Federation).

Manuel Peixoto będzie gościem XIII Kongresu KADRY, który odbędzie się w dniach 8–11 maja w Warszawie. Organizatorem konferencji jest Nowoczesna Firma i Fundacja Obserwatorium Zarządzania.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK