| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Poufna sesja

Poufna sesja

Rozmowa z Manuelem Peixoto, członkiem zarządu Portuguese National Human Resources Association

● Jakie korzyści można odnieść, stosując powyższe metody rozwoju?

Do korzyści wypływających z monitoringu można zaliczyć: poszerzenie perspektyw zawodowych pracowników i sprawienie, że są oni bardziej widoczni w firmie; wspieranie transferu wiedzy, a tym samym utrzymanie poziomu know­how wśród pracowników i zatrzymanie pracowników w firmie. Celem monitoringu, mentoringu i wsparcia jest rozwój firmy.

Okazuje się, że niewiele firm oferuje coaching dla nowych pracowników, a jeżeli nawet jest on dostępny, to zazwyczaj trwa od jednego do pięciu dni i koncentruje się głównie na stanowiskach wysokiego szczebla, kierownikach oddziałów lub dyrektorach. Nowo zatrudnieni pracownicy często uczestniczą w warsztatach integracyjnych, podczas których spotykają kluczowe osoby w firmie, a czasami poznają mentora.

Coaching stał się najpotężniejszym narzędziem w rozwoju jednostek wewnątrz każdej organizacji. Na pojawiające się w obecnych czasach trudności oraz kryzys ekonomiczny coaching stał się właściwą odpowiedzią, przynoszącą dobre wyniki.

Znajdź coacha posiadającego odpowiednie certyfikaty i ułóż plan, bądź pewny wybranej ścieżki rozwoju i staraj się dążyć w kierunku rozwiązań pragmatycznych.

Manuel Peixoto

certyfikowany coach ACC, CTI/ICF; trener i dyrektor w MEDSKILLS. Wcześniej związany z firmami farmaceutycznymi, w których był dyrektorem ds. rozwoju szkoleń. Specjalizuje się w coachingu i narzędziach samorozwoju oraz przywództwie i zarządzaniu. Obecnie zanagażowany jest w projekt modelu zarządzania, gdzie łączą się narodowe i międzynarodowe uwarunkowania. Członek zarządu APG (Portuguese National Human Resources Association) oraz członek kierownictwa ETDF (European Training and Development Federation).

Manuel Peixoto będzie gościem XIII Kongresu KADRY, który odbędzie się w dniach 8–11 maja w Warszawie. Organizatorem konferencji jest Nowoczesna Firma i Fundacja Obserwatorium Zarządzania.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Bator

Adwokat, publicysta i szkoleniowiec; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej UW. Był przedstawicielem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prawnikiem w renomowanych warszawskich kancelariach oraz w Biurze Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Pracował dla instytucji publicznych m.in. Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Teatru Polskiego w Warszawie czy Urzędu m.st. Warszawy. W obszarze jego szczególnych zainteresowań znajduje się prawo nieruchomości i doradztwo w procesie inwestorskim. Ponadto w obszarze jego zainteresowań jest prawo autorskie a także prawo mediów i reklamy, postępowanie administracyjne i dostęp do informacji publicznej, zarządzanie w sektorze publicznym i organizacjach pozarządowych. W bieżącej działalności adwokackiej w szerokim zakresie zajmuje się prawem i procedurą cywilną (w tym prawem spadkowym), prowadzeniem sporów sądowych a także doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Współpracował z Dziennikiem Polska Europa Świat, portalem dziennik.pl, Dziennikiem Finansowym The Wall Street Journal, TVP 1, TVN Warszawa. W latach 2013-2016 autor i prowadzący poradnikową audycję prawną w Programie 1 Polskiego Radia. Stały komentator Dziennika Gazety Prawnej. Wykładowca Krajowej Szkoły Administracji Publicznej i Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z siedzibą w Warszawie, Londynie i Brukseli. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Ochrony Własności Intelektualnej (AIPPI).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK