| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Czy pracodawcy i pracownicy są tolerancyjni?

Czy pracodawcy i pracownicy są tolerancyjni?

Ziemowit Przymus

dyrektor personalny

IBM Polska

Firma IBM umożliwia rozwój poprzez pracę w swoich oddziałach w różnych krajach, chcąc tworzyć dla swoich pracowników warunki rozwoju i samorealizacji. Pielęgnuje klimat współpracy i wzajemnego zaufania wśród pracowników i wspiera zarządzanie różnorodnością (w ramach globalnego programu Workforce Diversity Program) oparte na równości, partnerstwie bez względu na: kolor skóry, narodowość, orientację seksualną, płeć, religię, stopień sprawności czy wiek. W ten sposób IBM szanuje wszystkich swoich pracowników i klientów. W pracy IBM zawsze stawia na talenty i kwalifikacje wszystkich pracowników, starając się tworzyć możliwości dla ich dalszego rozwoju. Firma podejmuje starania na rzecz tworzenia pozytywnego środowiska pracy.

IBM od dawna angażuje się w politykę różnorodności, na długo zanim wymóg ten określiło prawo. Firma już w połowie XX stulecia ugruntowała taką politykę poprzez legislację dotyczącą równych szans i ich przestrzegania (Diversity 1.0). Już w 1990 roku przeszliśmy do Diversity 2.0, skupiając się na eliminowaniu barier, zrozumieniu regionalnych uwarunkowań i różnic pomiędzy nimi. W miarę zmian czynników demograficznych uczyniliśmy nasze miejsca pracy bardziej elastycznymi i skoncentrowaliśmy się na działaniach na rzecz równowagi między życiem prywatnym a pracą. Dodatkowo stworzyliśmy „wartości IBM”, które również nawiązują do naszych starań na rzecz działań związanych z różnorodnością. Na tych fundamentach osadzona jest obecnie polityka różnorodności – Diversity 3.0, którą traktujemy jako naszą przewagę konkurencyjną. Świadome budowanie różnorodnych zespołów pomaga nam osiągać najlepsze wyniki dla naszych klientów.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK