| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Praktyczne różnice między zmianą a innowacją

Praktyczne różnice między zmianą a innowacją

Inicjatywy innowacyjne, prawidłowo przeprowadzone, wymagają zmiany. Inicjatywy zmian, aby zakończyły się sukcesem, wymagają innowacji. Dlatego też, aby być innowatorem, menedżer musi być agentem zmiany.

Wprowadzanie zmian i innowacji

Dla wielu organizacji stała zmiana jest ogólnie przyjętym założeniem, dzisiaj i w przyszłości.

U źródła wprowadzania zmiany leży zatem budowanie zdolności do zmiany w organizacji z ludźmi przyjmującymi zmianę jako wymaganą przez zmienne środowisko biznesowe. Liderzy, którzy budują zdolność do zmiany, wiedzą, jak kreować wśród ludzi świadomość realiów biznesowych, bez której zmiana może się wydawać nieuzasadniona lub bezproduktywna.

Organizacje odnoszą sukcesy przez generowanie i wdrażanie pomysłów z rzeczywistą wartością dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów. W szczególności zauważono, że efektywni liderzy demonstrują duże zaangażowanie w innowację, wyraźnie i często mówiąc prawdę i przekładając swoje słowa na działanie.

Podsumowanie badań, potwierdzone przez wypowiedzi respondentów, mieści się w stwierdzeniu: Inicjatywy innowacyjne, prawidłowo przeprowadzone, wymagają zmiany. Inicjatywy zmian, aby zakończyły się sukcesem, wymagają innowacji. Dlatego też, aby być innowatorem, musisz być agentem zmiany.

Rodzaje innowacji

Sięgając do metodologii, na podstawie której stworzono Ranking Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce2, możemy uzyskać dodatkowe informacje dotyczące innowacyjności. W rankingu tym rodzaje innowacji sklasyfikowano w następujący sposób:

Innowacje procesowe

– to wprowadzenie do praktyki w przedsiębiorstwie nowych lub znacząco ulepszonych metod produkcji lub dostaw kluczowych dla działalności firmy, w tym zastosowane w przedsiębiorstwie nowe i ulepszone procesy technologiczne, maszyny, urządzenia i narzędzia, oprogramowanie oraz sposób tworzenia i świadczenia usług.

Innowacje produktowe

– to wprowadzenie na rynek przez przedsiębiorstwo nowego, kluczowego z punktu widzenia firmy towaru lub usługi, bądź znaczące ulepszenie oferowanego uprzednio towaru lub usługi.

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK