| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Odkrywanie sensu

Odkrywanie sensu

Rozmowa z Davidem Gordonem, jednym z twórców NLP, trenerem, autorem Modelu Gordona

● Kolejnym elementem jest poczucie „większej całości”. Co to takiego i dlaczego jest tak ważne?

„Większa całość” jest tym, co współtworzysz, wnosząc swój wkład za każdym razem, gdy manifestujesz swoje „unikalne Ja”. Jednym z najbardziej pociągających i spełniających doświadczeń, jakie może mieć człowiek, jest bycie znaczącą częścią czegoś większego niż on sam.

● Jakie korzyści z nauczenia się tego modelu mają pracownicy, menedżerowie, organizacja?

Pracownikom model ten daje możliwość odkrywania i manifestowania tego, co w nich najlepsze w miejscu pracy oraz odkrywania znaczenia wkładu, jaki wnoszą w wykonywaną pracę. Menedżerowie mają te same korzyści, mogą używać wzorców modelu Meaningful Existence wobec swoich podwładnych, kolegów i zwierzchników, komunikując się z nimi w sposób, który jest efektywny zarówno dla organizacji, jak i dla poszczególnych osób.

● A jakie korzyści mają coachowie i trenerzy?

Coachowie i trenerzy są także ludźmi, więc oczywiście ich korzyścią jest takie podejście do pracy, które wykorzystuje ich naturalne dary i daje ciągłe okazje, by doznawać poczucia wnoszenia znaczącego wkładu i spełnienia. Gdy już rozumieją cały proces, mogą go używać – tak jak ja – jako narzędzia dla swoich klientów – do rozpoznawania, gdzie są miejsca największego potencjału zmiany, oraz największe możliwości każdej osoby.

● Dziękuję za rozmowę.

David Gordon

jest trenerem, twórcą m.in. Modelu Gordona, który w syntetyczny sposób pozwala ustrukturalizować proces modelowania – „kopiowania ludzkiej doskonałości”. Jako jeden z pierwszych twórców neurolingwistycznego programowania, przez ponad 30 lat pomagał nadać tej dziedzinie dzisiejszy kształt. Choć jego praca dotyczyła praktycznie wszystkich aspektów NLP, obszarami, do których wniósł najwięcej, są metafory terapeutyczne i pasja modelowania. Oprócz szkolenia tysięcy osób w NLP, hipnozie, metaforach terapeutycznych i modelowaniu, David jest autorem wielu artykułów na temat NLP oraz książek dotyczących różnych aspektów terapii (Therapeutic Metaphors, Phoenix: The Therapeutic Patterns of Milton H. Erickson, The Emprint Method oraz Know How (z Leslie Cameron-Bandler i Michaelem Lebeau) i Expanding Your World: Modeling the Structure of Experience (z Grahamem Dawesem). Obecnie David Gordon mieszka na Pustyni Sonoran wraz z przyjaciółmi, kojotami, grzechotnikami, tarantulami, skorpionami, jaszczurkami i innymi pięknymi stworzeniami.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Starowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK