| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Odkrywanie sensu

Odkrywanie sensu

Rozmowa z Davidem Gordonem, jednym z twórców NLP, trenerem, autorem Modelu Gordona

● Kolejnym elementem jest poczucie „większej całości”. Co to takiego i dlaczego jest tak ważne?

„Większa całość” jest tym, co współtworzysz, wnosząc swój wkład za każdym razem, gdy manifestujesz swoje „unikalne Ja”. Jednym z najbardziej pociągających i spełniających doświadczeń, jakie może mieć człowiek, jest bycie znaczącą częścią czegoś większego niż on sam.

● Jakie korzyści z nauczenia się tego modelu mają pracownicy, menedżerowie, organizacja?

Pracownikom model ten daje możliwość odkrywania i manifestowania tego, co w nich najlepsze w miejscu pracy oraz odkrywania znaczenia wkładu, jaki wnoszą w wykonywaną pracę. Menedżerowie mają te same korzyści, mogą używać wzorców modelu Meaningful Existence wobec swoich podwładnych, kolegów i zwierzchników, komunikując się z nimi w sposób, który jest efektywny zarówno dla organizacji, jak i dla poszczególnych osób.

● A jakie korzyści mają coachowie i trenerzy?

Coachowie i trenerzy są także ludźmi, więc oczywiście ich korzyścią jest takie podejście do pracy, które wykorzystuje ich naturalne dary i daje ciągłe okazje, by doznawać poczucia wnoszenia znaczącego wkładu i spełnienia. Gdy już rozumieją cały proces, mogą go używać – tak jak ja – jako narzędzia dla swoich klientów – do rozpoznawania, gdzie są miejsca największego potencjału zmiany, oraz największe możliwości każdej osoby.

● Dziękuję za rozmowę.

David Gordon

jest trenerem, twórcą m.in. Modelu Gordona, który w syntetyczny sposób pozwala ustrukturalizować proces modelowania – „kopiowania ludzkiej doskonałości”. Jako jeden z pierwszych twórców neurolingwistycznego programowania, przez ponad 30 lat pomagał nadać tej dziedzinie dzisiejszy kształt. Choć jego praca dotyczyła praktycznie wszystkich aspektów NLP, obszarami, do których wniósł najwięcej, są metafory terapeutyczne i pasja modelowania. Oprócz szkolenia tysięcy osób w NLP, hipnozie, metaforach terapeutycznych i modelowaniu, David jest autorem wielu artykułów na temat NLP oraz książek dotyczących różnych aspektów terapii (Therapeutic Metaphors, Phoenix: The Therapeutic Patterns of Milton H. Erickson, The Emprint Method oraz Know How (z Leslie Cameron-Bandler i Michaelem Lebeau) i Expanding Your World: Modeling the Structure of Experience (z Grahamem Dawesem). Obecnie David Gordon mieszka na Pustyni Sonoran wraz z przyjaciółmi, kojotami, grzechotnikami, tarantulami, skorpionami, jaszczurkami i innymi pięknymi stworzeniami.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK