| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Czy work-life balance to moda, czy konieczność?

Czy work-life balance to moda, czy konieczność?

Marcin Domzalski

dyrektor generalny GENEXO

Pomiędzy pracą i życiem pozazawodowym powinna panować równowaga, choć w rzeczywistości wszystko zależy od wyznaczonych sobie osobistych priorytetów. Zachowanie tej wewnętrznej równowagi wynika z naturalnej potrzeby każdego z nas. Niekoniecznie musimy przewracać nasze życie do góry nogami, aby osiągnąć ten cel. Ważne, by był on zgodny z naszym charakterem, sumieniem czy z bliskimi nam zasadami etycznymi, jak również wynikał wyłącznie z naszej decyzji. Szczerość wobec samego siebie sprzyja wewnętrznej równowadze. Wyznaję zasadę, że wszystko zaczyna się w nas samych. Staram się szybko podejmować decyzje i wyznaczać wysoko poprzeczkę w sferach, na których mi zależy. Swoim pracownikom zawsze mówię o planach i decyzjach, dzięki czemu mogą odpowiednio wcześnie określić swoje priorytety oraz zaplanować z wyprzedzeniem niezbędne działania, by nie zanosić pracy do domu – ani dosłownie, ani w postaci umysłu zajętego sprawami służbowymi. Jestem przekonany, że zachowanie wysokich standardów komunikacji oraz organizacji działań, a także przejrzystość zasad obowiązujących w firmie powoduje, że moi współpracownicy potrafią otwarcie mówić o problemach, jak również odpowiednio zadbać o własną równowagę praca–dom.

Własną równowagę wypracowujemy głównie poprzez zapewnienie takiego balansu swoim współpracownikom. Każdy zaangażowany, zgrany zespół, zbudowany na relacjach opartych na odpowiedzialności i wzajemnym zaufaniu, pracujący w przyjaznej atmosferze jest bardziej kreatywny i efektywny. To powoduje, że pracujemy z entuzjazmem i największym możliwym zaangażowaniem, a w konsekwencji mamy znacznie więcej czasu na życie prywatne.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK