| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Efektywność kadr na przykładzie doświadczenia firm outsourcingowych

Efektywność kadr na przykładzie doświadczenia firm outsourcingowych

Kluczem do sukcesu firm outsourcingowych jest odpowiedni dobór kadr, dobra organizacja pracy, sprawne procedury i wykorzystanie wypróbowanych narzędzi. Firma outsourcingowa, aby zmotywować pracowników i zachęcić ich do wytężonej pracy, musi także umieć odpowiadać na potrzeby swoich specjalistów, dbać o ich komfort i ciągły rozwój.

Odpowiedni dobór kadr

Jednym z najważniejszych czynników warunkujących sukces zarządzania w firmach outsourcingowych jest odpowiedni dobór i strukturalizacja kadr. Odbywa się to na dwóch poziomach. Pierwszym z nich jest precyzyjne ustalanie priorytetów i profilów osobowościowych w procesie rekrutacji. Wspomniana firma Target z założenia nie przyjmuje do pracy osób, które zdecydowanie wyróżniają się w gronie kandydatów.

Wybierając przedstawicieli handlowych do obsługi naszych klientów, poszukujemy tych kandydatów, którzy nie tylko doskonale dadzą sobie radę z powierzonymi zadaniami, lecz także będą mieli wysoką satysfakcję z pracy i zostaną z nami przynajmniej kilka lat – tłumaczy Łukasz Gajewski, prezes Spółki Target BPO. – Zależy nam na budowaniu długotrwałych, satysfakcjonujących relacji, a nie na spełnianiu wysokich oczekiwań młodych, nadprzeciętnie zdolnych osób. Oczywiście w naszej centrali pracują doskonali specjaliści, których można by zaliczyć do ludzi wyjątkowo zdolnych i ambitnych. Jest to jednak ścisłe kierownictwo, przeszkolone i wypróbowane w wielu sytuacjach. W terenie pracują dla nas zaufani, nastawieni na ciężką pracę przedstawiciele handlowi – dodaje.

Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku przejęcia przez usługodawcę outsourcingowego części kadr. Aby uzyskać pożądany efekt (wzrost efektywności pracy), firma dokonuje reorganizacji struktury i zadań działu, przeprowadza szkolenia, narzuca nowe standardy. Nie wszystkim zatrudnionym to odpowiada, co często ma podłoże psychologiczne. Na tym etapie ważne jest, by w dobrej atmosferze pozwolić odejść tym osobom, które nie chcą podejmować nowych wyzwań, a szczególnie zadbać o te, które są gotowe wnosić do przedsiębiorstwa całe swoje zaangażowanie, doświadczenie i wiedzę.

System szkoleń i ścieżki rozwoju

Jednym z najważniejszych elementów pozwalających na podnoszenie kompetencji (a co za tym idzie, efektywności) oraz zadowolenia z pracy specjalistów jest dobrze przygotowany system szkoleń i danie pracownikom możliwości satysfakcjonującego rozwoju osobistego.

Dla przykładu firma Infosys BPO Poland korzysta z rozbudowanego systemu szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. Dla poszczególnych stanowisk specjalnie zaprojektowane są ścieżki szkoleniowe, tak by pracownicy stopniowo mogli rozwijać potrzebne im umiejętności i kompetencje.

Przyjmując nowych pracowników, zwracamy szczególną uwagę na ich predyspozycje i znajomość języków. Pozostałe umiejętności można rozwijać poprzez system szkoleń – mówi Krystian Bestry, dyrektor zarządzający Infosys BPO Poland. – Szkolenia w naszej firmie obejmują zarówno twarde umiejętności, takie jak specjalistyczna wiedza czy posługiwanie się konkretnymi aplikacjami komputerowymi, jak i miękkie, np. dotyczące umiejętności obsługi klienta i pracy w zespole. Zajęcia przeprowadzane są często przez wyspecjalizowanych trenerów wewnętrznych, którzy podróżują między jednostkami firmy, co zapewnia wymianę wiedzy między różnymi centrami działającymi w ramach grupy Infosys i jej unifikację – mówi.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

starszy konsultant biura prasowego Prime Speakers

Źródło:

INFOR
Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK