| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Lustro lidera

Lustro lidera

Rozmowa z Pinem Audią, dyrektorem i wykładowcą Center for Leadership przy Tuck School of Business w Dartmouth (USA)

Center for Leadership działa od jesieni 2009 r. przy Tuck School of Business w Dartmouth (USA). W ramach nowo powstałego Centrum wszyscy kształcący się na tej uczelni studenci MBA mają obowiązek uczestniczyć w specjalnym dwuletnim programie rozwoju liderów. Jego innowacyjny charakter polega na tym, że uwagę studentów koncentruje na dialogu i poznawaniu samego siebie dzięki opiniom innych osób.

Podczas pierwszego roku studenci pracują wspólnie w małych grupach, starając się wychwycić błędy popełnione przez współuczestników programu. Koncentrują się głównie na poszerzaniu wiedzy o samym sobie, oceniają siebie nawzajem pod kątem stylu przewodzenia, mocnych i słabych stron ujawnionych w trakcie realizacji powierzonego zadania. W trakcie zajęć na drugim roku studenci skupiają się na świadomości sytuacyjnej (situational awareness) oraz na umiejętności dokonywania wyboru zachowań przywódczych w trudnych sytuacjach, np. w czasie kryzysu lub w procesie przejmowania firmy.

Tuck School of Business w Dartmouth istnieje od 1900 r. Jest pierwszą uczelnią, która wprowadziła program MBA. Dzisiaj plasuje się regularnie w czołówce międzynarodowych rankingów szkół biznesu. Więcej szczegółów na stronie: www.tuck.dartmouth.edu

● Dziękuję za rozmowę.

Pino Audia

dyrektor i wykładowca Center for Leadership przy Tuck School of Business w Dartmouth. Zajmuje się badaniem różnych aspektów funkcjonowania organizacji i liderów, koncentrując się na zachowaniu przywódców, ich pozytywnym i negatywnym wpływie na efektywność organizacji. Jest współautorem wielu publikacji, wcześniej był wykładowcą London Business School i Haas School of Business przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK