| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Kadry na odległość

Kadry na odległość

Outsourcing kadrowo-płacowy zaczyna być coraz bardziej popularny. Wiele firm decyduje się na zlecanie na zewnątrz tej funkcji. Wdrożenie outsourcingu kadrowo-płacowego powoduje bowiem uproszczenie struktury działu HR firmy oraz pozwala zaoszczędzić czas, który może zostać wykorzystany na inne kluczowe aspekty działalności.

Go Sport Polska, jeden z czołowych dystrybutorów artykułów sportowych w Polsce i właściciel sieci sklepów sportowych Go Sport, to firma o rozproszonej strukturze zatrudnienia. Taka specyfika zatrudnienia wymaga specjalistycznej obsługi w zakresie naliczania płac. Dotychczasowe rozwiązanie nie satysfakcjonowało Go Sport, dlatego też firma zdecydowała się na nawiązanie współpracy z nowym dostawcą usług w zakresie naliczania płac i rozliczania czasu pracy. Zorganizowano przetarg, który wygrała firma ADP Polska, dostawca usług z zakresu naliczania płac i administracji kadrami.

W marcu 2009 r. rozpoczęło się wdrożenie modelu funkcjonalnego dostosowanego do specyfiki i potrzeb Go Sport, a za lipiec 2009 r. ADP naliczyło pierwsze wynagrodzenia. W ramach współpracy ADP obsługuje płace i rozlicza czas pracy wszystkich pracowników i zleceniobiorców Go Sport Polska – ponad 700 osób.

W ramach współpracy w zakresie naliczania płac i rozliczania czasu pracy Go Sport korzysta z takich usług, jak obsługa kadrowa pracowników za pomocą narzędzi w systemie kadrowo-płacowym, ewidencjonowanie danych kadrowych w tym systemie, naliczanie wynagrodzeń, planowanie, rejestrowanie i rozliczanie czasu pracy.

Kluczowe kwestie

Głównym założeniem projektu było stworzenie skutecznego, odpowiadającego Go Sport, rozwiązania do naliczania płac i rozliczania czasu pracy pracowników. Firmy o rozproszonej strukturze i zatrudnieniu wymagają bowiem specyficznych rozwiązań oraz sprawnej i dobrej komunikacji z dostawcą usług.

Podczas projektu wdrożeniowego w Go Sport dużym utrudnieniem był brak możliwości pozyskania archiwalnych danych, potrzebnych do przeprowadzenia migracji. Dlatego też zdecydowano się na ręczne wprowadzanie danych, połączone z symulacyjnym naliczaniem archiwalnych list płac. Pozwalało to bowiem na zapewnienie danych do naliczania składek na ZUS, zaliczek na podatek dochodowy oraz podstaw zasiłkowych – już podczas naliczania wynagrodzeń przez ADP. Ta formuła nie miała jednak wpływu na wydłużenie procesu tworzenia modelu funkcjonalnego. Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu obu zespołów pracujących nad projektem udało się zakończyć projekt w przewidzianym terminie.

Autor:

dyrektorem zarządzający ADP Polska

Źródło:

INFOR
Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK