| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Kadry na odległość

Kadry na odległość

Outsourcing kadrowo-płacowy zaczyna być coraz bardziej popularny. Wiele firm decyduje się na zlecanie na zewnątrz tej funkcji. Wdrożenie outsourcingu kadrowo-płacowego powoduje bowiem uproszczenie struktury działu HR firmy oraz pozwala zaoszczędzić czas, który może zostać wykorzystany na inne kluczowe aspekty działalności.

Na potrzeby Go Sport stworzone zostało elastyczne i w pełni dostosowane do potrzeb rozwiązanie zapewniające dostęp do dwóch systemów ADP: kadrowo-płacowego, z którego korzysta trzech użytkowników, oraz oprogramowania służącego do realizacji przepływu dokumentów oraz do zarządzania czasem pracy, z którego korzystają cztery, pięć osób w każdym salonie Go Sport. Daje to łącznie liczbę ponad 100 użytkowników (Go Sport posiada obecnie w Polsce 24 sklepy). Upoważniony menedżer sklepu może za pośrednictwem internetu planować i rejestrować czas pracy swoich pracowników. System zapewnia całkowite bezpieczeństwo, stałą dostępność oraz, co jest szczególnie ważne, pełną poufność danych. Komunikacja i wymiana danych z ADP odbywa się za pomocą infrastruktury w Centrum Hostingowym.

Efekty projektu

Po początkowych trudnościach związanych z migracją danych, rozwiązanych za pomocą ręcznego wprowadzania danych na podstawie skanów dokumentacji papierowej oraz symulacyjnego naliczania archiwalnych list płac, system został przetestowany i zyskał akceptację klienta. W trakcie naliczania archiwalnych płac wykryte zostały nieprawidłowości w naliczeniach za poprzednie okresy, co w dalszej konsekwencji mogło grozić firmie sankcjami i karami pieniężnymi. Zatem jednym z celów była poprawa jakości obsługi.

Polepszeniu uległa komunikacja na linii klient–dostawca. Do dyspozycji Go Sport oddelegowany jest zespół pracowników ADP, którzy dbają o jakość i terminowość obsługi. Równie ważnym, wymiernym efektem, jest automatyzacja procesu księgowania wynagrodzeń. Dzięki zastosowaniu transferu listy płac do systemu finansowego dział księgowości oszczędza przynajmniej jeden dzień pracy, bowiem dotychczas dane te wprowadzane były ręcznie. Pozwala to pracownikom działu księgowości na wykonywanie innych istotnych zadań.

– Projekt realizowany dla Go Sport postawił przed nami duże wyzwania. Na jego potrzeby zbudowaliśmy elastyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które nie tylko przyniosło oszczędności kosztowe, ale również odciążyło pracowników salonów od spraw kadrowych, pozwalając im się skupić na ich głównym działaniu, czyli rozwoju sprzedaży. Na podkreślenie zasługuje atmosfera współpracy oparta na partnerskich relacjach, która przyczyniła się do sprawnego i terminowego zrealizowania projektu wdrożeniowego – podsumowuje Przemysław Budzbon, dyrektor zarządzający ADP Polska.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK