REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak nie myśleć w święta o pracy

 MonsterPolska.pl
lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą
Małgorzata Majewska
redaktor naczelny miesięcznika „PORADNIK Rachunkowości Budżetowej”, ekonomista, praktyk – była wieloletnia księgowa w jednostkach sektora finansów publicznych posiadająca certyfikat księgowy Ministra Finansów, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, autor artykułów z zakresu rachunkowości budżetowej i finansów publicznych
Jak nie myśleć w święta o pracy
Jak nie myśleć w święta o pracy

REKLAMA

REKLAMA

W okresie świątecznym warto oddać się rodzinnej atmosferze, zapomnieć o pracy i pozwolić sobie na relaks. Oto kilka sposobów, jak nie myśleć w święta o pracy.

Zbliżający się okres świąteczny to nie tylko czas rodzinnych spotkań przy stole, ale także długo wyczekiwanego odpoczynku po zwykle bardzo intensywnej końcówce roku. Zdarza się jednak, że mimo świątecznej przerwy wracamy myślami o pracy, rozważamy ostatnie działania, zastanawiamy się nad kolejnymi albo przejmujemy się zawodowymi sprawami. Jak nie poddać się takim myślom i dobrze wykorzystać Święta do „naładowania baterii” na nowy rok?

Autopromocja

Już kilka dni wolnego, w którym zajmiemy się sobą i odłożymy na bok sprawy zawodowe, pozwala na nabranie dystansu i odpoczynek od pracy. Trzeba jednak umiejętnie z nich korzystać. Szczególnie w okresie świątecznym warto oddać się rodzinnej atmosferze, zapomnieć o pracy i pozwolić sobie na relaks –  z korzyścią dla siebie i bliskich.

Polecamy produkt: Nowe prawa rodziców – zasiłki, urlopy, zwolnienia (książka)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zamknij główne projekty i zadania

Okres przedświąteczny w firmach to z reguły czas wzmożonej pracy i domykania projektów. Wszystko po to, by w nowym roku móc ruszyć z nowymi zadaniami i nie wracać do starych spraw. Przedświąteczna gorączka udziela się wszystkim, postaraj się jednak zachować spokój i maksymalnie wykorzystuj czas pracy. Zminimalizuj korzystanie z pożeraczy czasu, jakimi są media społecznościowe i internet. Wypunktuj najważniejsze sprawy, nadaj im priorytety. Pozwoli ci to efektywniej wykorzystać każdą minutę i zakończyć możliwie jak najwięcej zadań przed przerwą. Dzięki temu łatwiej zapomnisz o pracy w Święta, a twój wypoczynek będzie przyjemniejszy - radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Dobra organizacja zadań przed Świętami gwarantuje pozytywne nastawienie i większy zapał do pracy po świątecznym rozleniwieniu. W ostatnich dniach przed świętami starajmy się nie zostawać po godzinach, bo spowoduje to jedynie większe przeciążenie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Wyłącz telefon i nie zaglądaj do maila

Święta Bożego Narodzenia i okres przed sylwestrem to czas, który jeśli tylko możemy wziąć urlop, warto poświęcić sobie i bliskim. Jeżeli wykonywana przez nas praca nie wymaga bycia pod telefonem 24 godziny na dobę, w czasie wolnym najlepiej wyłączyć służbową komórkę i nie zaglądać do firmowej skrzynki mailowej. Przed udaniem się na urlop ustawmy odpowiednią odpowiedź zwrotną, w której trzeba zaznaczyć w jakim okresie będziemy nieobecni i kiedy nadawca może spodziewać się odpowiedzi. Dzięki temu nikt nie będzie miał pretensji z powodu braku natychmiastowej reakcji. Jeśli na co dzień pracujemy bezpośrednio z klientami, warto poinformować ich wcześniej od planowanej przez nas przerwie świątecznej.

Naucz się odpoczywać

Zamiast rozmów o pracy, żalenia się na szefa, wspominania i przeżywania sytuacji biurowych – podczas Świąt lepiej skupić się na takich formach wypoczynku, które sprawiają największą przyjemność, a przy stole ograniczyć rozmowy na tematy zawodowe do absolutnego minimum. Pamiętaj, że rozmowa o Twoich problemach przypomina o pracy nie tylko Tobie, ale i rozmówcy. Nie wyrzucaj więc frustracji na forum rodzinnym. Jest wiele ciekawszych i bardziej przyjemnych tematów do omówienia z bliskimi niż kolejny, wymagający przetarg czy problemy z kolegami z zespołu – podpowiada Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiosną rośnie ryzyko zakażenia. Na tę chorobę nie ma leku. Jak się chronić?

Nadejście wiosny oznacza niebezpieczeństwo związane z kleszczami i kleszczowym zapaleniem mózgu. Dostępny jest tylko jeden sposób ochrony przed tą chorobą.

Ile można dorobić do renty rodzinnej w 2024 roku?

Ile można dorobić do renty rodzinnej po zmarłym rodzicu w 2024 roku? Czy jest limit zarobku przy umowie zlecenie studenta do 26 roku życia?

Szefowa Służby Cywilnej zachęca do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na urzędnika. Zgłoszenia do 31 maja 2024 r.

Anita Noskowska-Piątkowska, Szef Służby Cywilnej, zachęca pracowników korpusu służby cywilnej do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Uzyskanie statusu urzędnika służby cywilnej umożliwi im uzyskanie m.in. lepszego wynagrodzenia i ochronę zatrudnienia.

Pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie zapewniają pracodawcy

Liczba pracodawców zapewniających zakwaterowanie pracownikom z Ukrainy rośnie. Tymczasem od lipca 2024 r. anulowano dotacje dla ośrodków zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

REKLAMA

Jak dostać rentę onkologiczną i rentę na chorobę przewlekłą?

Jak dostać rentę onkologiczną i rentę na chorobę przewlekłą? To pytanie, które często pada z ust osób, które nie są zdolne do pracy, ponieważ zmagają się ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami - takimi jak nowotwór czy inne choroby przewlekłe. Okazuje się, że takie osoby mogą otrzymać wsparcie finansowe z ZUS w postaci zasiłków czy świadczeń rehabilitacyjnych. Z drugiej strony ZUS też często neguje stan zdrowia i nie uznaje niezdolności do pracy. Tak było w jednej ze spraw ubezpieczonej chorującej na raka piersi. 

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla ośrodków rehabilitacyjnych oferujących obiekty, w których będzie prowadzona rehabilitacja lecznicza. Oferty można składać do 17 maja 2024 r.

GUS: W ciągu ostatniego kwartału populacja Polski zmniejszyła się o ponad 40 tys. osób. Jak zatrzymać spadek liczby Polaków?

Gwałtownie spada liczba ludności w Polsce. Na koniec marca 2024 r. Polaków było o ponad 40 tys. mniej niż na koniec 2023 r. Jak zaradzić wyludnianiu się naszego kraju?

Kiedy najlepiej wziąć urlop 2024?

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim plany wyjazdowe. Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć urlop, aby wypoczywać jak najdłużej. Zaplanuj wyjazd w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu lub wrześniu. Poniższy kalendarz wskazuje, kiedy zaplanować wakacje w 2024 r. - 4 dni lub więcej.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzenia w branży IT. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo duże, mogą zarobić nawet 25 tys. zł

Wynagrodzenia specjalistów IT rosną, mimo trudniejszego okresu w branży. Zapotrzebowanie na specjalistów nadal jest bardzo wysokie.

1 maja też wolne w Niemczech. Dni wolne od pracy Niemcy

Jakie są dni wolne od pracy w Niemczech? Jakie są dni wolne od pracy w Polsce? Okazuje się, że kilka dni się powiela - jest to m.in. 1 maja. W Niemczech nie zapowiada się jednak tak długa majówka jak w Polsce. Dlaczego? Ponieważ w Niemczech dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju ale tylko w pewnym zakresie, w innym reguluje to wewnętrzne prawo lokalne, dla danego landu. W Polsce dni wolne od pracy są uniwersalne dla całego kraju, obowiązuje jedna ustawa, nie ma różnicowania ze względu na województwa czy powiaty. Wewnętrzne prawo lokalne nie reguluje tej materii.

REKLAMA