REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wybór odpowiedniej sali na szkolenie

Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Wybór odpowiedniej sali na szkolenie. / Fot. Fotolia
Wybór odpowiedniej sali na szkolenie. / Fot. Fotolia
ST

REKLAMA

REKLAMA

Wybór odpowiedniej sali na przeprowadzenie szkolenia może okazać się bardzo trudny. Najwięcej problemów i wątpliwości mają osoby, które nie posiadają doświadczenia w wynajmie sal konferencyjnych. Na co należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu idealnego pomieszczenia?

Odpowiednia sala na szkolenie

Rynek wynajmu obiektów biznesowych jest obecnie bardzo rozbudowany, co z pewnością cieszy organizatorów szkoleń oraz ich uczestników. Konkurencja sprawia, że klienci mogą przebierać wśród wielu ofert nowoczesnych i funkcjonalnych miejsc na szkolenia. W tym artykule pomożemy wybrać odpowiednią salę biznesową oraz podpowiemy, jak wizytować takie miejsce.

Autopromocja

Podstawowe informacje

Choć nie jest to specjalnie skomplikowany proces, to przeoczenie niektórych drobiazgów może skutecznie popsuć przebieg szkolenia. Szukanie sali biznesowej rozpoczynamy zatem w momencie, gdy znamy już termin wydarzenia, czas jego trwania, budżet oraz liczbę uczestników. Jeśli jest to szkolenie połączone z wyjazdem integracyjnym, wtedy trzeba również wydzielić budżet na dojazd do celu i zakwaterowanie.

Szeroka oferta

Warto dodać, że w przypadku popularnych destynacji szkoleniowo-konferencyjnych wybór jest naprawdę spory. Sale szkoleniowe można wynająć zarówno w specjalnych centrach kongresowych, jak i szkołach, hotelach, galeriach handlowych czy biurowcach. Ceny również są dość zróżnicowane, zależnie od standardu obiektu, jak i wyposażenia. Dla wielu osób cena jest podstawowym kryterium porównywania ofert, należy jednak zwrócić uwagę, co wliczone jest w usługę wynajmu – niekiedy za sprzęt konferencyjny płacimy dodatkowo.

Rekomendowany produkt: Personel i Zarządzanie

Szukaj w Internecie

Sam proces porównywania obiektów najlepiej zacząć od Internetu, by szybko wyselekcjonować te lokale, które najbardziej nas interesują. Sprawę ułatwiają serwisy branżowe i katalogi, które zamieszczają prezentacje sal biznesowych z całej Polski, w tym zdjęcia, ceny i wszystkie istotne informacje, jak pojemność, powierzchnia czy wyposażenie. Warto odwiedzać takie portale, ponieważ można w nich natknąć się również na atrakcyjne oferty i promocje, np. szkolenie plus SPA dla uczestników gratis. Przykładem jest chociażby www.e-konferencje.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wizytacja - na co zwrócić uwagę?

Osoba, która jest odpowiedzialna za wybór miejsca na szkolenie powinna ograniczyć się do kilku obiektów, po czym osobiście je sprawdzić. Podczas wizytacji sali należy zwrócić uwagę nie tylko na ogólny wygląd i pojemność sali, ale i na nagłośnienie, akustykę, oświetlenie czy sprzęt konferencyjny.

Zapraszamy na FORUM

1. Pojemność sali

Wielkość sali musi być dostosowana do liczby uczestników konferencji, czyli prowadzący powinien mieć łatwy dostęp do sprzętu konferencyjnego i swobodnie poruszać się pomiędzy delegatami. Błędem jest jednak organizacja szkolenia na 50 osób w ogromnej auli, która przeznaczona jest dla kilkuset delegatów. Podobnie jest, gdy wybierzemy zbyt ciasne pomieszczenie – brak swobody i powietrza skutecznie popsuje efektywność szkolenia. Warto zapytać obsługę obiektu o możliwości ustawienia krzeseł, np. podkowa, układ teatralny czy okrągły stół.

2. Sprzęt konferencyjny

Każdy nowoczesny obiekt powinien być wyposażony w projektor multimedialny, rzutnik, odtwarzacz DVD, flipchart, szybki bezprzewodowy internet. W przypadku wydarzenia z udziałem uczestników z innych krajów, niezbędny będzie także sprzęt do tłumaczenia symultanicznego. Warto poprosić obsługę by zaprezentowała nam działanie poszczególnych urządzeń.

3. Nagłośnienie

Sprawdzając nagłośnienie i akustykę powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na działanie bezprzewodowego mikrofonu czy głośników, ale też na to czy sala jest odpowiednio wyciszona. Jeśli obiekt znajduje się blisko ruchliwej ulicy, może to powodować trudności z koncentracją podczas szkolenia, podobnie jak odgłosy z innych pomieszczeń, np. kuchni czy restauracji.

Odwiedź również dział: Szkolenia i rozwój

4. Oświetlenie

Dzięki profesjonalnym systemom oświetleniowym można regulować temperaturę barwową światła białego i dostosować ją do potrzeb uczestników, np. tworząc warunki do czytania, bądź też odpoczynku. W pomieszczeniach do nauki najlepiej sprawdza się światło białe neutralne (3300K – 5300K) - barwa ta działa pobudzająco i pozytywnie wpływa na koncentrację. Innym ciekawym rozwiązaniem istotnym dla przebiegu szkolenia jest możliwość zapewnienia odpowiedniej równomierności natężenia światła. Podczas prezentacji na osobę prowadzącą powinno padać więcej światła niż na widownię, natomiast w czasie dyskusji lub ćwiczeń w grupach, światło powinno równomiernie obejmować wszystkich uczestników.

Inne kwestie, o które warto zapytać obsługę obiektu szkoleniowego to:

  • Parking (ile miejsc, czy cena wliczona w koszt wynajmu sali).
  • Ułatwienia dla niepełnosprawnych.
  • Warunki umowy.
  • Obecność innych klientów biznesowych w tym samym terminie.

Zniżki

Jeśli nie mamy możliwości do tego, by osobiście odwiedzić obiekt, najlepiej przygotować listę pytań, które chcielibyśmy zadać, będąc na miejscu. Jeżeli wybraliśmy salę oddaloną od siedziby firmy, warto sprawdzić również standard dostępnych noclegów oraz zapytać o zniżki. W wielu przypadkach możemy uzyskać nawet 50% rabatu.

Rezerwacja sali i zaproszenie gości

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z organizacją szkolenia, nie pozostaje nam nic innego jak zarezerwować lokal i zaprosić gości.

Które szkolenie wybrać?

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Uprawnienia rodzicielskie
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
    nie ma takiej możliwości
    3
    6
    9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
    Następne
    Kadry
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Praca w Święta Wielkanocne

    Kiedy wypadają Święta Wielkanocne 2024? Praca w Poniedziałek Wielkanocny i Niedzielę Wielkanocną - czy przysługuje za to dodatek? Czy za pracę w Wielkanoc (w niedzielę oraz święto) przysługuje rekompensata?

    Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Dzień 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Wiele osób neuroróżnorodnych wciąż spotyka się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniego dla siebie miejsca pracy. Kiedy dojdzie już do zatrudnienia ważne jest to jak pracodawcy i współpracownicy traktują osoby z autyzmem. 

    Komunikat ZUS: 29 marca 2024 r. kontakt z ZUS będzie możliwy tylko przez Platformę Usług Elektronicznych - PUE ZUS

    W Wielki Piątek, 29 marca 2024 r., wszystkie placówki ZUS będą zamknięte. W tym dniu czynna będzie jedynie Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

    BHP: Bony, talony, kupony zamiast posiłku profilaktycznego. Kiedy i komu przysługują, kto wydaje

    Pracownicy zatrudnieni w warunkach szczególnie uciążliwych mają prawo do posiłków profilaktycznych. Zamiast posiłku w formie dania gorącego pracodawca może im przekazać bony, talony, kupony i inne dowody uprawniające do otrzymania produktów spożywczych lub posiłku.

    REKLAMA

    Profilaktyk - czy ten zawód medyczny ochroni nas przed kolejną epidemią?

    Profilaktyk - czy ten zawód medyczny ochroni nas przed kolejną epidemią? Profilaktyk będzie się zajmował oceną sytuacji zdrowotnej i społecznej populacji, jej potrzeb, określaniem priorytetów jak i opracowywaniem danych epidemiologicznych. Trzeba wiedzieć, że od dnia 26 marca obowiązują nowe zawody medyczne, takie jak: profilaktyk, asystentka stomatologiczna, elektroradiolog, higienistka stomatologiczna, instruktor terapii uzależnień, opiekun medyczny, optometrysta, ortoptystka, podiatra, protetyk słuchu, technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik ortopeda, technik sterylizacji medycznej, terapeuta zajęciowy.

    Terapeuta zajęciowy - nowość, szczególnie dla niepełnosprawnych

    Terapeuta zajęciowy, często pracuje z osobami wykluczonymi społecznie (chorymi, niepełnosprawnymi, starszymi, bezrobotnymi). Często wykorzystuje różnorodne metody aktywności życiowej pacjentów, stara się przeciwdziałać powstawaniu przewlekłego stanu chorobowego lub trwałego kalectwa oraz wspierać podopiecznego w przystosowaniu do życia w społeczności szpitalnej i pozaszpitalnej. Głównymi zadaniem terapeuty zajęciowego jest dobór odpowiednich form terapii, dostosowanych do stanu zdrowia, potrzeb, zainteresowań i możliwości podopiecznego. Trzeba wiedzieć, że to nowy zawód medyczny.

    Dożywotnie świadczenie honorowe: Co miesiąc dodatkowe 6246,13 zł od ZUS

    Świadczenie honorowe to dodatkowe pieniądze od ZUS dla osób, które ukończyły 100 lat życia. Od 1 marca 2024 r. kwota świadczenia honorowego dla nowych stulatków wynosi 6246,13 zł brutto.

    Rada Ochrony Pracy: Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wręczył akty powołania członkom Rady

    27 marca 2024 r. Szymon Hołownia, marszałek Sejmu RP, powołał nową Radę Ochrony Pracy. Akty powołania na nową kadencję odebrało 25 członków Rady.

    REKLAMA

    10000 zł brutto – ile to netto?

    10000 zł brutto wynagrodzenia - ile to netto? Umowa o pracę zawiera wynagrodzenie brutto, od którego należy odjąć składki ZUS, składkę zdrowotną i zaliczkę na podatek. Pozostaje wynagrodzenie netto. Oblicz za pomocą kalkulatora, ile na rękę z 10000 zł brutto otrzyma pracownik.

    Wybierasz się do urzędu, ZUS-u , czy na pocztę w Wielki Piątek? Lepiej sprawdź, które placówki są czynne

    Wielki Piątek nie jest dniem wolnym od pracy, ale nie wszystkie urzędy będą otwarte. Niektóre urzędy marszałkowskie i gminne będą zamknięte, a inne skrócą godziny pracy do 13:00.

    REKLAMA