REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wybór odpowiedniej sali na szkolenie

Szkolenia 24 h
internetowy serwis szkoleń
Wybór odpowiedniej sali na szkolenie. / Fot. Fotolia
Wybór odpowiedniej sali na szkolenie. / Fot. Fotolia
ST

REKLAMA

REKLAMA

Wybór odpowiedniej sali na przeprowadzenie szkolenia może okazać się bardzo trudny. Najwięcej problemów i wątpliwości mają osoby, które nie posiadają doświadczenia w wynajmie sal konferencyjnych. Na co należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu idealnego pomieszczenia?

Odpowiednia sala na szkolenie

Rynek wynajmu obiektów biznesowych jest obecnie bardzo rozbudowany, co z pewnością cieszy organizatorów szkoleń oraz ich uczestników. Konkurencja sprawia, że klienci mogą przebierać wśród wielu ofert nowoczesnych i funkcjonalnych miejsc na szkolenia. W tym artykule pomożemy wybrać odpowiednią salę biznesową oraz podpowiemy, jak wizytować takie miejsce.

Autopromocja

Podstawowe informacje

Choć nie jest to specjalnie skomplikowany proces, to przeoczenie niektórych drobiazgów może skutecznie popsuć przebieg szkolenia. Szukanie sali biznesowej rozpoczynamy zatem w momencie, gdy znamy już termin wydarzenia, czas jego trwania, budżet oraz liczbę uczestników. Jeśli jest to szkolenie połączone z wyjazdem integracyjnym, wtedy trzeba również wydzielić budżet na dojazd do celu i zakwaterowanie.

Szeroka oferta

Warto dodać, że w przypadku popularnych destynacji szkoleniowo-konferencyjnych wybór jest naprawdę spory. Sale szkoleniowe można wynająć zarówno w specjalnych centrach kongresowych, jak i szkołach, hotelach, galeriach handlowych czy biurowcach. Ceny również są dość zróżnicowane, zależnie od standardu obiektu, jak i wyposażenia. Dla wielu osób cena jest podstawowym kryterium porównywania ofert, należy jednak zwrócić uwagę, co wliczone jest w usługę wynajmu – niekiedy za sprzęt konferencyjny płacimy dodatkowo.

Rekomendowany produkt: Personel i Zarządzanie

Szukaj w Internecie

Sam proces porównywania obiektów najlepiej zacząć od Internetu, by szybko wyselekcjonować te lokale, które najbardziej nas interesują. Sprawę ułatwiają serwisy branżowe i katalogi, które zamieszczają prezentacje sal biznesowych z całej Polski, w tym zdjęcia, ceny i wszystkie istotne informacje, jak pojemność, powierzchnia czy wyposażenie. Warto odwiedzać takie portale, ponieważ można w nich natknąć się również na atrakcyjne oferty i promocje, np. szkolenie plus SPA dla uczestników gratis. Przykładem jest chociażby www.e-konferencje.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wizytacja - na co zwrócić uwagę?

Osoba, która jest odpowiedzialna za wybór miejsca na szkolenie powinna ograniczyć się do kilku obiektów, po czym osobiście je sprawdzić. Podczas wizytacji sali należy zwrócić uwagę nie tylko na ogólny wygląd i pojemność sali, ale i na nagłośnienie, akustykę, oświetlenie czy sprzęt konferencyjny.

Zapraszamy na FORUM

1. Pojemność sali

Wielkość sali musi być dostosowana do liczby uczestników konferencji, czyli prowadzący powinien mieć łatwy dostęp do sprzętu konferencyjnego i swobodnie poruszać się pomiędzy delegatami. Błędem jest jednak organizacja szkolenia na 50 osób w ogromnej auli, która przeznaczona jest dla kilkuset delegatów. Podobnie jest, gdy wybierzemy zbyt ciasne pomieszczenie – brak swobody i powietrza skutecznie popsuje efektywność szkolenia. Warto zapytać obsługę obiektu o możliwości ustawienia krzeseł, np. podkowa, układ teatralny czy okrągły stół.

2. Sprzęt konferencyjny

Każdy nowoczesny obiekt powinien być wyposażony w projektor multimedialny, rzutnik, odtwarzacz DVD, flipchart, szybki bezprzewodowy internet. W przypadku wydarzenia z udziałem uczestników z innych krajów, niezbędny będzie także sprzęt do tłumaczenia symultanicznego. Warto poprosić obsługę by zaprezentowała nam działanie poszczególnych urządzeń.

3. Nagłośnienie

Sprawdzając nagłośnienie i akustykę powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na działanie bezprzewodowego mikrofonu czy głośników, ale też na to czy sala jest odpowiednio wyciszona. Jeśli obiekt znajduje się blisko ruchliwej ulicy, może to powodować trudności z koncentracją podczas szkolenia, podobnie jak odgłosy z innych pomieszczeń, np. kuchni czy restauracji.

Odwiedź również dział: Szkolenia i rozwój

4. Oświetlenie

Dzięki profesjonalnym systemom oświetleniowym można regulować temperaturę barwową światła białego i dostosować ją do potrzeb uczestników, np. tworząc warunki do czytania, bądź też odpoczynku. W pomieszczeniach do nauki najlepiej sprawdza się światło białe neutralne (3300K – 5300K) - barwa ta działa pobudzająco i pozytywnie wpływa na koncentrację. Innym ciekawym rozwiązaniem istotnym dla przebiegu szkolenia jest możliwość zapewnienia odpowiedniej równomierności natężenia światła. Podczas prezentacji na osobę prowadzącą powinno padać więcej światła niż na widownię, natomiast w czasie dyskusji lub ćwiczeń w grupach, światło powinno równomiernie obejmować wszystkich uczestników.

Inne kwestie, o które warto zapytać obsługę obiektu szkoleniowego to:

  • Parking (ile miejsc, czy cena wliczona w koszt wynajmu sali).
  • Ułatwienia dla niepełnosprawnych.
  • Warunki umowy.
  • Obecność innych klientów biznesowych w tym samym terminie.

Zniżki

Jeśli nie mamy możliwości do tego, by osobiście odwiedzić obiekt, najlepiej przygotować listę pytań, które chcielibyśmy zadać, będąc na miejscu. Jeżeli wybraliśmy salę oddaloną od siedziby firmy, warto sprawdzić również standard dostępnych noclegów oraz zapytać o zniżki. W wielu przypadkach możemy uzyskać nawet 50% rabatu.

Rezerwacja sali i zaproszenie gości

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z organizacją szkolenia, nie pozostaje nam nic innego jak zarezerwować lokal i zaprosić gości.

Które szkolenie wybrać?

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Uprawnienia rodzicielskie
    certificate
    Jak zdobyć Certyfikat:
    • Czytaj artykuły
    • Rozwiązuj testy
    • Zdobądź certyfikat
    1/10
    Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
    nie ma takiej możliwości
    3
    6
    9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
    Następne
    Kadry
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Przygotuj się na ograniczenia w handlu w Wielką Sobotę. Sklepy będą pracować krócej!

    Wielkanoc tuż, tuż, więc nic dziwnego, że sklepy są oblężone. W Wielki Piątek wiele z nich przedłużyło godziny handlu. Warto zrobić wcześniej zakupy, bowiem w sobotę handel będzie ograniczony. W jakich godzinach sklepy będą handlować w Wielką Sobotę?

    ZUS: 1431 zł odszkodowania za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Od 1 kwietnia 2024 r. nowe kwoty odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

    Od 1 kwietnia 2024 r. obowiązują nowe, wyższe kwoty odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Lekarz orzecznik może przyznać 1431 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

    Czy 14 kwietnia 2024 to niedziela handlowa?

    Czy 14 kwietnia 2024 to niedziela handlowa? Czy przed weekendem majowym jest niedziela handlowa? Jak wypadają niedziele handlowe w kwietniu?

    Czy 7 kwietnia 2024 to niedziela handlowa?

    Czy 7 kwietnia 2024 to niedziela handlowa? Czy w kwietniu 2024 jest niedziela handlowa? Jakie kary za pracę w dni niehandlowe?

    REKLAMA

    ZUS odpowiada: Czy po 1 kwietnia składać wniosek o ponowne przeliczenie emerytury [nowe tablice GUS]?

    Od 1 kwietnia, przy obliczaniu przyszłych emerytur, ZUS skorzysta z nowej tablicy dalszego trwania życia GUS, co sprawi, że emerytura osoby w wieku 60 lat będzie niższa o 3,7 proc., a osoby w wieku 65 lat – o 4,1 proc. niż obliczona na podstawie poprzedniej tablicy – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

    Dodatki funkcyjne w sądach

    Dodatki funkcyjne w sądach - trwają prace nad przepisami. Mają się zmienić zasady wynagradzania sędziów pełniących funkcje rzeczników dyscyplinarnych. Proponowane zmiany mają charakter przekrojowy, dotyczą modyfikacji wysokości dodatków funkcyjnych przysługujących Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Sędziów Sądów Powszechnych, Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, zastępcy rzecznika dyscyplinarnego działającemu przy sądach apelacyjnych, zastępcy rzecznika dyscyplinarnego działającemu przy sądach okręgowych oraz Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Ministra Sprawiedliwości, i służą dostosowaniu wysokości dodatków do rzeczywistego obciążenia zadaniami związanymi z pełnieniem tych funkcji. 

    Jak zarządzać zespołem? Liderem nie trzeba się urodzić. Liczy się cel i chęć współpracy z innymi

    Osoby zarządzające zespołem mają kluczowe znaczenie dla firmy. Prawie co czwarty pracownik chciałby, by jego przełożony częściej go doceniał. Blisko połowa jest gotowa odejść z pracy z powodu szefa.

    Odmienne poglądy polityczne pracownika a dyskryminacja

    Zbliżają się wybory samorządowe. W wielu miejscach, w tym w pracy, trwają rozmowy, spory i wymiana myśli politycznych co do programów i kandydatów. Trzeba jednak wiedzieć, że pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, m.in. bez względu na przekonania polityczne. Nie można więc ponosić negatywnych konsekwencji w miejscu pracy, szczególnie jeżeli ma się odmienne poglądy od pracodawcy. Nawet jeżeli jest się zatrudnionym w jednotach samorządu terytorialnego, gdzie niestety często ma miejsce rotacja pracowników ze względu na tzw. układy polityczne - powinna obowiązywać zasada wolności słowa i własnych poglądów politycznych.

    REKLAMA

    Urlop bezpłatny - zastanów się czy chcesz iść, możesz być wytypowany do zwolnienia

    Urlop bezpłatny - zastanów się czy chcesz iść, możesz być wytypowany do zwolnienia. Dal pracodawcy liczy się dyspozycyjność pracownika. Wytypowanie do zwolnienia pracownika, przebywającego na długotrwałym urlopie bezpłatnym i korzystającego w tym czasie z innego źródła utrzymania, stanowi obiektywne i racjonalne kryterium doboru do wypowiedzenia umowy o pracę, co nie świadczy o charakterze dyskryminacyjnym zwolnienia. Zgodne z zasadami współżycia społecznego jest przyjęcie przez pracodawcę jako kryterium doboru pracowników do zwolnienia ich dyspozycyjności, rozumianej jako możliwość liczenia na obecność pracownika w pracy, w czasie na nią przeznaczonym, gdy przeciwieństwem tak rozumianej dyspozycyjności są częste absencje pracownika, spowodowane złym stanem zdrowia, jak również inne przypadki usprawiedliwionej nieobecności.

    Elektroradiolog - kim jest i co robi?

    Elektroradiolog to nowy zawód medyczny. Wielu idąc na tzw. prześwietlenie, tj. n. badanie w pracowniach rentgenowskich RTG - nie zdaje sobie sprawy, że jest to wymagający zawód, który wiąże się z pracą w szkodliwych i trudnych warunkach dla zdrowia tego pracownika - ze względu na promieniowanie. Praca przy wykonywaniu badań z zakresu diagnostyki obrazowej (rentgenografia, rentgenoskopia, radiologia stomatologiczna, mammografia, densytometria rentgenowska, tomografia komputerowa) jest wymagająca.

    REKLAMA