REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

XXV Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy "Prawo Pracy w 2015 roku" - 23 i 24 kwietnia 2015 r.

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na XXV Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy – Prawo Pracy w 2015 roku, który odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia 2015 r. w Bydgoszczy. Omówione zostaną zmiany, kontrowersje i trudne przypadki.

23 i 24 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się XXV edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy. Tematem przewodnim tego dwudniowego wydarzenia są zmiany, kontrowersje i trudne przypadki, z jakimi działy HR będą musiały zmierzyć się w 2015 roku. Kongres skierowany jest do specjalistów działów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości oraz zarządów firm.

Autopromocja

Pierwszego dnia Kongresu odbędzie się konferencja, podczas której poruszane będą zagadnienia takie jak:

  • Nowe regulacje w zakresie lekarskich badań profilaktycznych
  • Elastyczny czas pracy w praktyce
  • Ograniczenie czasu trwania umów o pracę na czas określony do 33 miesięcy
  • Czy wyznaczenie Kadrowej do pełnienia roli i obowiązków ABI (administratora bezpieczeństwa informacji) to dobry pomysł?”
  • Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem oraz rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia
  • Praca w nadgodzinach oraz w dni wolne od pracy – omówienie wybranych zagadnień pod kątem błędów popełnianych przez pracodawców
  • Wypowiedzenie umowy o pracę - normalna forma rozwiązania umowy o pracę w gospodarce rynkowej?

Będą one omawiane w kontekście funkcjonowania polskich firm, w oparciu o przykłady z codziennej praktyki.

Na konferencji zabiorą głos przedstawiciele Grupy Most Wanted!, a także zaproszeni eksperci, m.in. Piotr Ciborski ekspert prawa pracy z 20 letnim doświadczeniem, były pracownik Inspektoratu Pracy a także autor licznych książek i poradników prawa pracy, Piotr Glen- specjalista ds. ochrony danych osobowych i doświadczony Administrator Bezpieczeństwa Informacji czy Mec. Przemyslaw Dziubak wieloletni  wykładowca WSKIZ oraz właściciel kancelarii prawnej LexStrada.

Drugiego dnia zapraszamy wszystkich uczestników na warsztat "Uwaga kontrola! Jak przygotować się do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy- warsztaty praktyczne”. Piotr Ciborski, który poprowadzi szkolenie, przekaże min. praktyczne wskazówki oraz wyjaśni, kto i kogo może kontrolować, jaki jest zakres uprawnień kontrolnych, jak przygotować się do kontroli i jaki jest jej przebieg.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prowadzący to były pracownik były pracownik Inspektoratu Pracy a także autor licznych książek i poradników prawa pracy.

To wyjątkowe spotkanie rozpocznie się w czwartek 23 kwietnia 2015 r. o godz. 8.30, w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy. Organizatorem kongresu jest firma Grupa Most Wanted! Sp. z o.o., od 17 lat wspierająca  polskich i zagranicznych klientów w zakresie rekrutacji i selekcji personelu, oraz doradztwa w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły kongresu oraz formularz zgłoszeniowy: www.kongresprawapracy.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Komunikat MRPiPS: Bezrobocie w marcu 2024 r. - od 3,2 proc. w Wielkopolsce do 8,7 proc. na Podkarpaciu

GUS potwierdził szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w marcu 2024 r. wyniosła 5,3 proc. Niższe bezrobocie w marcu zanotowano po raz ostatni w 1990 r.

Wymiar czasu pracy 2024 – tabela

Wymiar czasu pracy w 2024 roku – tabela przedstawia miesięczny wymiar czasu pracy, 3-miesięczny wymiar czasu pracy, 4-miesięczny wymiar czasu pracy i roczny wymiar czasu pracy. Sprawdź czas pracy dla każdego okresu rozliczeniowego w 2024 r.

Praca w niedziele i święta: niedziela handlowa 28.04.2024 i pracująca majówka

Już w ten weekend można zrobić zakupy przed majówką. Niedziela 28.04.2024 r. to niedziela handlowa! Dużo osób będzie więc pracowało w najbliższą niedziele. Sporo osób będzie też pracowało w samą majówkę 1 i 3 maja. Święto, świętem - ale są grupy zawodowe, które muszą być ciągłej w dyspozycji. Jaka jest rekompensata za pracę w niedziele i święta?

Wiosną rośnie ryzyko zakażenia. Na tę chorobę nie ma leku. Jak się chronić?

Nadejście wiosny oznacza niebezpieczeństwo związane z kleszczami i kleszczowym zapaleniem mózgu. Dostępny jest tylko jeden sposób ochrony przed tą chorobą.

REKLAMA

Ile można dorobić do renty rodzinnej w 2024 roku?

Ile można dorobić do renty rodzinnej po zmarłym rodzicu w 2024 roku? Czy jest limit zarobku przy umowie zlecenie studenta do 26 roku życia?

Szefowa Służby Cywilnej zachęca do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na urzędnika. Zgłoszenia do 31 maja 2024 r.

Anita Noskowska-Piątkowska, Szef Służby Cywilnej, zachęca pracowników korpusu służby cywilnej do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Uzyskanie statusu urzędnika służby cywilnej umożliwi im uzyskanie m.in. lepszego wynagrodzenia i ochronę zatrudnienia.

Pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie zapewniają pracodawcy

Liczba pracodawców zapewniających zakwaterowanie pracownikom z Ukrainy rośnie. Tymczasem od lipca 2024 r. anulowano dotacje dla ośrodków zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

Jak dostać rentę onkologiczną i rentę na chorobę przewlekłą?

Jak dostać rentę onkologiczną i rentę na chorobę przewlekłą? To pytanie, które często pada z ust osób, które nie są zdolne do pracy, ponieważ zmagają się ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami - takimi jak nowotwór czy inne choroby przewlekłe. Okazuje się, że takie osoby mogą otrzymać wsparcie finansowe z ZUS w postaci zasiłków czy świadczeń rehabilitacyjnych. Z drugiej strony ZUS też często neguje stan zdrowia i nie uznaje niezdolności do pracy. Tak było w jednej ze spraw ubezpieczonej chorującej na raka piersi. 

REKLAMA

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych

ZUS ogłosił konkursy ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych dla ośrodków rehabilitacyjnych oferujących obiekty, w których będzie prowadzona rehabilitacja lecznicza. Oferty można składać do 17 maja 2024 r.

GUS: W ciągu ostatniego kwartału populacja Polski zmniejszyła się o ponad 40 tys. osób. Jak zatrzymać spadek liczby Polaków?

Gwałtownie spada liczba ludności w Polsce. Na koniec marca 2024 r. Polaków było o ponad 40 tys. mniej niż na koniec 2023 r. Jak zaradzić wyludnianiu się naszego kraju?

REKLAMA