| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Kiedy iść na studia podyplomowe?

Kiedy iść na studia podyplomowe?

W dzisiejszych czasach ukończeniem studiów wyższych może pochwalić się wiele osób. Coraz częściej pracownicy decydują się teraz na studia podyplomowe. Co powinno zadecydować o podjęciu kolejnego etapu nauki? Kiedy najlepiej iść na studia podyplomowe?

Na przykład, jeśli chcę nabyć umiejętności i kompetencje w wybranej przez siebie dziedzinie, to należy zwrócić uwagę, czy zajęcia mają formę warsztatową, czy wykorzystywane są case studies obrazujące realne sytuacje i wyzwania, z jakimi mierzą się autentyczne przedsiębiorstwa – wylicza Joanna Ukleja.J

Jak zadbać o rozwój kariery?

Studia podyplomowe powinny wyposażać słuchaczy w nowe, konkretne umiejętności i to powinno być główne kryterium wyboru uczelni i kierunku. – Jeśli nacisk kładziony będzie na praktykę, to będziemy mogli uczyć się od osób, które zajmują się danym obszarem HR-u na co dzień. Teoretyczne wiadomości można zdobyć w inny sposób, w przypadku studiów podyplomowych kluczowe jest właśnie zderzenie z teorią. Ważna jest też formuła zajęć – im mniej typowych wykładów, tym lepiej – mówi Anna Mikulska.

Należy także zwracać uwagę na renomę uczelni oraz rekomendacje. – Najlepiej, żeby nie były anonimowe. Pytajmy znajomych, sprawdzajmy opinie w internecie, w czasopismach, prasie branżowej – podkreśla dr Joanna Żukowska.

● Chcę zwiększyć swoje szanse na rynku

Dobrze wybrane studia mogą się przydać zarówno osobom na początku drogi zawodowej, jak i profesjonalistom, którzy chcą rozszerzyć spektrum swoich umiejętności. Dobra uczelnia da szansę uporządkowania umiejętności, które już mamy, zdobycia praktycznego spojrzenia na HR i zainspirowania się poprzez kontakt z osobami w podobnej sytuacji zawodowej – mówi Anna Mikulska.

Branża HR rozwija się bardzo dynamicznie. Współczesny HR-owiec jest partnerem biznesowym, wykorzystującym w swojej pracy nowoczesne technologie, znającym się też na marketingu czy employer brandingu. Stale pojawiają się przed nim nowe wyzwania, a to oznacza ciągłą potrzebę dokształcania. Zdobywając dodatkowe kwalifikacje, np. jako trener biznesowy czy specjalista ds. employer brandingu, może stać się atrakcyjniejszym kandydatem do pracy bądź pracownikiem.

● Chcę zmienić zawód/branżę i zdobyć nowe kwalifikacje

Jeśli rozważamy zmianę zawodu, studia podyplomowe mogą być pierwszym krokiem na tej drodze. Należy jednak pamiętać, że dzisiaj pracodawcy cenią szczególnie doświadczenia, dlatego warto wiedzę zdobytą podczas studiów jak najszybciej uzupełnić praktyką.

Sztuka rozwoju - jak wspierać pracowników w karierze

KOMENTARZE

  •  Joanna Ukleja, Specjalista ds. HR w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu
  •  Małgorzata Wójtowicz, Menedżer HR w Antal International
  •  Joanna Żukowska, Kierownik Studiów Podyplomowych Coachingu SGH, partner IMMO QEE
  •  Anna Mikulska, Partner w MJCC Employer Branding Consultants

Więcej przeczytasz w czasopiśmie Personel i Zarządzanie >>>

Czytaj także

Autor:

Dziennikarka „Dziennika Polskiego”, specjalizuje się w tematyce zarządzania zasobami ludzkimi i rynku pracy, współpracuje z „Personelem i Zarządzaniem”, katarzyna.klimek.michno @gmail.com

Źródło:

Personel i Zarządzanie

Zdjęcia

Kiedy iść na studia podyplomowe? /Fot. Fotolia
Kiedy iść na studia podyplomowe? /Fot. Fotolia

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK