| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Co może zrobić trener biznesu, aby uczestnicy szkolenia wynieśli z niego jak najwięcej korzyści?

Co może zrobić trener biznesu, aby uczestnicy szkolenia wynieśli z niego jak najwięcej korzyści?

Wiele osób, które przeszły, czasem kosztowne dla organizacji, szkolenia, zapomina nowo poznane metody i szybko powraca do starych, często nieefektywnych nawyków. Co może zrobić trener biznesu, aby utrwalić wiedzę uczestników oraz wpłynąć na trwałe pozyskanie przez nich nowych kompetencji? W jaki sposób powinien planować i realizować swoją pracę, aby ta dawała długotrwałe korzyści jego klientom?

Proces szkoleniowy

Osiąganie trwałych efektów w postaci nowej wiedzy, umiejętności oraz zmiany postaw uczestników wobec wykonywanych zadań możliwe jest jedynie wtedy, gdy pozwolimy trenerom na stworzenie procesu rozwojowego, a nie tylko na przeprowadzenie szkoleń. Proces różnić się powinien od szkoleń dogłębną analizą potrzeb szkoleniowych, pełnym wsparciem kadry kierowniczej oraz działaniami podejmowanymi pomiędzy poszczególnymi szkoleniami. Do takich działań należą np. zadania wdrożeniowe, czyli swoiste prace domowe zaprojektowane i zlecone przez trenera, których celem jest utrwalenie wiedzy i umiejętności. Bardzo wartościową formą domknięcia warsztatów są tzw. spotkania follow up. To zajęcia, na których pod okiem trenera uczestnicy mogą porozmawiać na temat wdrażania nowych metod oraz udzielić sobie informacji zwrotnej dotyczącej ich umiejętnego wykorzystania. Trener natomiast, w zależności od swoich kompetencji, może wcielić się w rolę coacha lub mentora, wspierając starania swoich podopiecznych. W procesie rozwojowym trener może także pracować indywidualnie ze szkolonymi osobami, zarówno pomiędzy szkoleniami, jak i pewien czas po ich zakończeniu, przyjmując, w zależności od potrzeb, rolę coacha, doradcy lub eksperta w danej specjalizacji. Dobrą praktyką trenerską jest również pozostawienie szkolonym telefonicznego kontaktu oraz zachęcenie ich do konsultowania kwestii wymagających doprecyzowania nawet do kilku miesięcy po zakończeniu projektu.


Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK