| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Dla ciała i duszy organizacji

Dla ciała i duszy organizacji

Jak efektywnie wspierać rozwój kompetencji pracowników firmy produkcyjnej? Projekt temu poświęcony i dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej na początku roku zamknęła firma FagorMastercook. Obejmował on szkolenia z zakresu zarządzania przez cele, zarządzania projektami oraz przewodzenia zespołowi produkcyjnemu. Jednym z pierwszych efektów było zwiększenie zaangażowania oraz pojawienie się inicjatyw pracowników, które mogą być realizowane w organizacji.

Efektywna ocena wyników

Szkolenia w trzech cyklach obejmowały tematy:

  • Zarządzanie przez cele – około 200 osób,
  • Zarządzanie projektami – ponad 200 osób,
  • Skuteczny lider zespołu produkcyjnego – ponad 130 osób.

Łącznie ponad 900 godzin szkoleń, w tym około 300 godzin follow-up oraz ok. 30 inicjatyw z cyklu „Zarządzanie przez cele”. Po pierwszym cyklu dokonano oceny i zaprezentowano wyniki. Ogólna ocena szkoleń była wysoka – 4,7 pkt w skali 5-punktowej. W ocenach pracy trenerów uzyskano 72 proc. najwyższych ocen. Widocznym efektem szkoleń jest wykorzystanie narzędzi MBO w pracy oraz zwiększenie zaangażowania pracowników FagorMastercook.

Prowadzone po szkoleniach follow-upy pozwoliły na uzyskanie informacji zwrotnej przez uczestników w zakresie postępów i wskazówek do dalszego rozwoju, utrwalenie w sposób warsztatowy wiedzy zdobytej na szkoleniu, dzielenie się doświadczeniami i wiedzą. Prezentacje pracowników – dobre praktyki – w projekcie EFS stworzyły wartość dodaną. Były to nie tylko ciekawe prezentacje zespołów na podstawie przećwiczonych narzędzi MBO, ale i pomysły usprawnień procesów w firmie w różnych obszarach.

Wypracowane efekty

Dotychczasowe działania FagorMastercook w ramach stworzonego programu potwierdzają, że konieczne jest poprzedzanie projektów szczegółowymi badaniami. Przedstawiciele firmy uważają, że trzeba wybrać wykonawcę, który zapewni kompleksową obsługę, ponieważ odpowiednie zróżnicowanie i dobór właściwych narzędzi zwiększają powodzenie osiągnięcia celów na poziomie wiedzy, umiejętności oraz postawy. Potwierdziło się również, że warto przeprowadzać follow-upy i wykorzystywać inne skuteczne formy transferu wiedzy w organizacji.

Dodatkową zaletą projektu FagorMastercook było to, że pracownicy firmy lepiej poznali się ze sobą. Wskazali w ankietach, że jest im teraz zdecydowanie łatwiej współpracować. W organizacji poprawiła się zarówno komunikacja formalna, jak i nieformalna. Oprócz tego, że wypracowano pewne standardy współpracy, w efekcie szkoleń pojawiły się również inicjatywy usprawniające procesy (np. pracę w halach produkcyjnych) oparte na wcześniej przećwiczonych narzędziach.

FagorMastercook SA to czołowy producent sprzętu AGD wchodzi w skład Grupy Fagor, należącej do największej na świecie grupy kooperacyjnej Mondragón Corporación Cooperativa. Grupa Fagor obecna jest w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach, posiada 22 zakłady produkcyjne w sześciu krajach (Hiszpania, Francja, Włochy, Polska, Chiny i Maroko). Rocznie produkuje 8 milionów produktów. Od lat oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK