| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Dla ciała i duszy organizacji

Dla ciała i duszy organizacji

Jak efektywnie wspierać rozwój kompetencji pracowników firmy produkcyjnej? Projekt temu poświęcony i dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej na początku roku zamknęła firma FagorMastercook. Obejmował on szkolenia z zakresu zarządzania przez cele, zarządzania projektami oraz przewodzenia zespołowi produkcyjnemu. Jednym z pierwszych efektów było zwiększenie zaangażowania oraz pojawienie się inicjatyw pracowników, które mogą być realizowane w organizacji.

Efektywna ocena wyników

Szkolenia w trzech cyklach obejmowały tematy:

  • Zarządzanie przez cele – około 200 osób,
  • Zarządzanie projektami – ponad 200 osób,
  • Skuteczny lider zespołu produkcyjnego – ponad 130 osób.

Łącznie ponad 900 godzin szkoleń, w tym około 300 godzin follow-up oraz ok. 30 inicjatyw z cyklu „Zarządzanie przez cele”. Po pierwszym cyklu dokonano oceny i zaprezentowano wyniki. Ogólna ocena szkoleń była wysoka – 4,7 pkt w skali 5-punktowej. W ocenach pracy trenerów uzyskano 72 proc. najwyższych ocen. Widocznym efektem szkoleń jest wykorzystanie narzędzi MBO w pracy oraz zwiększenie zaangażowania pracowników FagorMastercook.

Prowadzone po szkoleniach follow-upy pozwoliły na uzyskanie informacji zwrotnej przez uczestników w zakresie postępów i wskazówek do dalszego rozwoju, utrwalenie w sposób warsztatowy wiedzy zdobytej na szkoleniu, dzielenie się doświadczeniami i wiedzą. Prezentacje pracowników – dobre praktyki – w projekcie EFS stworzyły wartość dodaną. Były to nie tylko ciekawe prezentacje zespołów na podstawie przećwiczonych narzędzi MBO, ale i pomysły usprawnień procesów w firmie w różnych obszarach.

Wypracowane efekty

Dotychczasowe działania FagorMastercook w ramach stworzonego programu potwierdzają, że konieczne jest poprzedzanie projektów szczegółowymi badaniami. Przedstawiciele firmy uważają, że trzeba wybrać wykonawcę, który zapewni kompleksową obsługę, ponieważ odpowiednie zróżnicowanie i dobór właściwych narzędzi zwiększają powodzenie osiągnięcia celów na poziomie wiedzy, umiejętności oraz postawy. Potwierdziło się również, że warto przeprowadzać follow-upy i wykorzystywać inne skuteczne formy transferu wiedzy w organizacji.

Dodatkową zaletą projektu FagorMastercook było to, że pracownicy firmy lepiej poznali się ze sobą. Wskazali w ankietach, że jest im teraz zdecydowanie łatwiej współpracować. W organizacji poprawiła się zarówno komunikacja formalna, jak i nieformalna. Oprócz tego, że wypracowano pewne standardy współpracy, w efekcie szkoleń pojawiły się również inicjatywy usprawniające procesy (np. pracę w halach produkcyjnych) oparte na wcześniej przećwiczonych narzędziach.

FagorMastercook SA to czołowy producent sprzętu AGD wchodzi w skład Grupy Fagor, należącej do największej na świecie grupy kooperacyjnej Mondragón Corporación Cooperativa. Grupa Fagor obecna jest w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach, posiada 22 zakłady produkcyjne w sześciu krajach (Hiszpania, Francja, Włochy, Polska, Chiny i Maroko). Rocznie produkuje 8 milionów produktów. Od lat oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria JKP Adwokaci we Wrocławiu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK