| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Haerowy certyfikat

Haerowy certyfikat

Gdzie studiować zarządzanie zasobami ludzkimi? To pytanie, które pojawia się m.in. na różnych portalach i forach internetowych. Na co zwracać uwagę przed podjęciem decyzji?

Kinga Padzik

● W odniesieniu do tematyki studia ZZL na pewno powinny obejmować pięć głównych bloków:

– podstawy zarządzania, psychologii biznesu, psychologii grupy i jednostki,

– ocena ludzi, w tym ocena: selekcyjna w naborze nowych osób, selekcyjna podczas zmian wewnętrznych oraz okresowa,

– wiedza na temat opisów struktury organizacyjnej i stanowisk pracy oraz projektowania systemów wynagrodzeń,

– rozwój pracowników (w tym zarządzanie szkoleniami, ścieżki karier),

– prawo pracy i zasady administracji kadrowej.

W odniesieniu do struktury zajęć każde studia podyplomowe powinny zawierać elementy wiedzy akademickiej (wykłady) oraz elementy praktyki (warsztaty).

● Zajęcia interaktywne to już standard, nie nowinka. Interaktywność, rzeczywista praca nad konkretnymi zadaniami z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi ZZL i odniesienie wypracowywanych rozwiązań do konkretnych przypadków to w naszym studium element podstawowy, odróżniający wykład od warsztatu. Co do nowatorskich rozwiązań, jako SWPS mamy do dyspozycji zarówno bogatą platformę e-learningową, jak i możliwość transmisji on-line. Na studiach podyplomowych w niewielkim jednak stopniu korzystamy z tych rozwiązań, ponieważ studia trwające tylko rok narzucają dość duży reżim czasowy, a w tych warunkach warsztaty znacznie efektywniej wykorzystuje się w ramach tradycyjnych metod pracy. W tym roku jednak planujemy wprowadzenie transmisji wykładów on-line, by studenci nie musieli na te zajęcia przybywać fizycznie, a jednocześnie mieli komfort uczestniczenia w nich na bieżąco lub obejrzenia spotkania w dowolnym czasie. Natomiast platformę e-learnigową wykorzystujemy obecnie jako bibliotekę materiałów wspierających zajęcia i platformę komunikacyjną.

● Uczestnicy studiów podyplomowych to szeroki przekrój profili. Od praktyków zarządzania zasobami ludzkimi na stanowiskach menedżerskich, poprzez specjalistów w tym zakresie, do osób rozpoczynających pracę w tej dziedzinie i tych, którzy dopiero chcą się do niej przekonać.

● Odpowiedź na pytanie o to, czy daje się zaobserwować wzrost, czy raczej spadek zainteresowania tym kierunkiem studiów, jest złożona, tak jak złożone są siły działające na każdym rynku podaży i popytu. Nie da się na nie odpowiedzieć precyzyjnie w sposób krótki i zwięzły. Mogę jednak powiedzieć, że zainteresowanie wciąż jest duże i dużo też jest jeszcze do zrobienia.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Olimpia Bronowicka

Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK