| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Haerowy certyfikat

Haerowy certyfikat

Gdzie studiować zarządzanie zasobami ludzkimi? To pytanie, które pojawia się m.in. na różnych portalach i forach internetowych. Na co zwracać uwagę przed podjęciem decyzji?

Kinga Padzik

● W odniesieniu do tematyki studia ZZL na pewno powinny obejmować pięć głównych bloków:

– podstawy zarządzania, psychologii biznesu, psychologii grupy i jednostki,

– ocena ludzi, w tym ocena: selekcyjna w naborze nowych osób, selekcyjna podczas zmian wewnętrznych oraz okresowa,

– wiedza na temat opisów struktury organizacyjnej i stanowisk pracy oraz projektowania systemów wynagrodzeń,

– rozwój pracowników (w tym zarządzanie szkoleniami, ścieżki karier),

– prawo pracy i zasady administracji kadrowej.

W odniesieniu do struktury zajęć każde studia podyplomowe powinny zawierać elementy wiedzy akademickiej (wykłady) oraz elementy praktyki (warsztaty).

● Zajęcia interaktywne to już standard, nie nowinka. Interaktywność, rzeczywista praca nad konkretnymi zadaniami z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi ZZL i odniesienie wypracowywanych rozwiązań do konkretnych przypadków to w naszym studium element podstawowy, odróżniający wykład od warsztatu. Co do nowatorskich rozwiązań, jako SWPS mamy do dyspozycji zarówno bogatą platformę e-learningową, jak i możliwość transmisji on-line. Na studiach podyplomowych w niewielkim jednak stopniu korzystamy z tych rozwiązań, ponieważ studia trwające tylko rok narzucają dość duży reżim czasowy, a w tych warunkach warsztaty znacznie efektywniej wykorzystuje się w ramach tradycyjnych metod pracy. W tym roku jednak planujemy wprowadzenie transmisji wykładów on-line, by studenci nie musieli na te zajęcia przybywać fizycznie, a jednocześnie mieli komfort uczestniczenia w nich na bieżąco lub obejrzenia spotkania w dowolnym czasie. Natomiast platformę e-learnigową wykorzystujemy obecnie jako bibliotekę materiałów wspierających zajęcia i platformę komunikacyjną.

● Uczestnicy studiów podyplomowych to szeroki przekrój profili. Od praktyków zarządzania zasobami ludzkimi na stanowiskach menedżerskich, poprzez specjalistów w tym zakresie, do osób rozpoczynających pracę w tej dziedzinie i tych, którzy dopiero chcą się do niej przekonać.

● Odpowiedź na pytanie o to, czy daje się zaobserwować wzrost, czy raczej spadek zainteresowania tym kierunkiem studiów, jest złożona, tak jak złożone są siły działające na każdym rynku podaży i popytu. Nie da się na nie odpowiedzieć precyzyjnie w sposób krótki i zwięzły. Mogę jednak powiedzieć, że zainteresowanie wciąż jest duże i dużo też jest jeszcze do zrobienia.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wojtowicz-Janicka

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK