| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Haerowy certyfikat

Haerowy certyfikat

Gdzie studiować zarządzanie zasobami ludzkimi? To pytanie, które pojawia się m.in. na różnych portalach i forach internetowych. Na co zwracać uwagę przed podjęciem decyzji?

Elżbieta Dunaj

● Program studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi powinien być ukierunkowany na kształcenie haerowca jako partnera strategicznego. Powinien zawierać treści, które pozwalają zrozumieć funkcjonowanie organizacji jako całości i wskazywać powiązania poszczególnych obszarów z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Nie wolno pomijać problematyki nowoczesnych trendów i narzędzi stosowanych w HRM (m.in. przyciągnięcia i utrzymania kluczowych pracowników, zarządzania talentami, zarządzania kompetencjami czy wdrażania efektywnych systemów motywacji finansowej i pozafinansowej) oraz rozwoju kluczowych kompetencji menedżera personalnego (m.in. coachingu, wywierania wpływu, zarządzania czasem, przywództwa, zarządzania stresem).

● W Polish Open University posiadamy kompletny system e-learningowy, który spełnia wszystkie wymogi kształcenia akademickiego. Jest on multimedialny – student uczy się na podstawie prezentacji, zdjęć, filmów oraz z wykorzystaniem czatu. Jest również interaktywny – w czasie zajęć student ma kontakt z wykładowcą, z którym może rozmawiać i odpowiadać na jego pytania, rozwiązywać zadane ćwiczenia oraz uczestniczyć w dyskusji z innymi uczestnikami zajęć na żywo. Studenci w POU realizują te same treści, muszą spełniać te same wymagania co do zaliczeń i egzaminów. Mogą również zmieniać tryb studiów z e-learning na stacjonarny w trakcie studiów.

● Na studiach podyplomowych prowadzimy studia w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Nowoczesnych Organizacjach i Strategicznego Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Studia są adresowane do osób z wyższym wykształceniem o bardzo zróżnicowanym profilu, które chcą zdobyć zaawansowaną wiedzę teoretyczną i wysokie kwalifikacje w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Uczestnikami tych studiów powinni być praktycy z pewnym doświadczeniem, bo tylko wtedy studia te są naprawdę efektywne. Zdarza się jednak, że kandydaci na studia z ZZL to osoby, które nie mają przygotowania w zakresie tej tematyki, a chciałyby zmienić zawód (zazwyczaj są to absolwenci kierunków humanistycznych).

● W ostatnim czasie odnotowujemy duże zainteresowanie studiami podyplomowymi z zarządzania zasobami ludzkimi. Z pewnością ma znaczenie fakt, że nasza uczelnia kładzie duży nacisk na krytyczne myślenie, aktywne metody kształcenia, które w efekcie lepiej przygotowują absolwentów do wyzwań i oczekiwań rynku pracy niż tradycyjny model kształcenia oparty na zapamiętywaniu definicji.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK