| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Haerowy certyfikat

Haerowy certyfikat

Gdzie studiować zarządzanie zasobami ludzkimi? To pytanie, które pojawia się m.in. na różnych portalach i forach internetowych. Na co zwracać uwagę przed podjęciem decyzji?

Elżbieta Dunaj

● Program studiów podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi powinien być ukierunkowany na kształcenie haerowca jako partnera strategicznego. Powinien zawierać treści, które pozwalają zrozumieć funkcjonowanie organizacji jako całości i wskazywać powiązania poszczególnych obszarów z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Nie wolno pomijać problematyki nowoczesnych trendów i narzędzi stosowanych w HRM (m.in. przyciągnięcia i utrzymania kluczowych pracowników, zarządzania talentami, zarządzania kompetencjami czy wdrażania efektywnych systemów motywacji finansowej i pozafinansowej) oraz rozwoju kluczowych kompetencji menedżera personalnego (m.in. coachingu, wywierania wpływu, zarządzania czasem, przywództwa, zarządzania stresem).

● W Polish Open University posiadamy kompletny system e-learningowy, który spełnia wszystkie wymogi kształcenia akademickiego. Jest on multimedialny – student uczy się na podstawie prezentacji, zdjęć, filmów oraz z wykorzystaniem czatu. Jest również interaktywny – w czasie zajęć student ma kontakt z wykładowcą, z którym może rozmawiać i odpowiadać na jego pytania, rozwiązywać zadane ćwiczenia oraz uczestniczyć w dyskusji z innymi uczestnikami zajęć na żywo. Studenci w POU realizują te same treści, muszą spełniać te same wymagania co do zaliczeń i egzaminów. Mogą również zmieniać tryb studiów z e-learning na stacjonarny w trakcie studiów.

● Na studiach podyplomowych prowadzimy studia w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Nowoczesnych Organizacjach i Strategicznego Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Studia są adresowane do osób z wyższym wykształceniem o bardzo zróżnicowanym profilu, które chcą zdobyć zaawansowaną wiedzę teoretyczną i wysokie kwalifikacje w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Uczestnikami tych studiów powinni być praktycy z pewnym doświadczeniem, bo tylko wtedy studia te są naprawdę efektywne. Zdarza się jednak, że kandydaci na studia z ZZL to osoby, które nie mają przygotowania w zakresie tej tematyki, a chciałyby zmienić zawód (zazwyczaj są to absolwenci kierunków humanistycznych).

● W ostatnim czasie odnotowujemy duże zainteresowanie studiami podyplomowymi z zarządzania zasobami ludzkimi. Z pewnością ma znaczenie fakt, że nasza uczelnia kładzie duży nacisk na krytyczne myślenie, aktywne metody kształcenia, które w efekcie lepiej przygotowują absolwentów do wyzwań i oczekiwań rynku pracy niż tradycyjny model kształcenia oparty na zapamiętywaniu definicji.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Krucka-Atak

Samodzielny specjalista ds. kadr z wieloletnim doświadczeniem, pasjonatka prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK