| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Haerowy certyfikat

Haerowy certyfikat

Gdzie studiować zarządzanie zasobami ludzkimi? To pytanie, które pojawia się m.in. na różnych portalach i forach internetowych. Na co zwracać uwagę przed podjęciem decyzji?

Renata Juraszczyk

● Niezbędnym elementem programu studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi jest kompleksowość – poruszenie wszystkich ważnych pod względem HRM tematów, których mogą potrzebować w pracy nasi absolwenci, poczynając od strategii HR i rekrutacji, na programach outplacement kończąc. Ponieważ jednak studia podyplomowe mają ograniczenia czasowe – najczęściej trwają dwa semestry – istotne jest, aby właściwie podzielić czas na poszczególne zagadnienia. Kryterium wyboru w tym przypadku jest bardzo pragmatyczne i ściśle powiązane z praktycznym wykorzystaniem zdobytej przez słuchacza wiedzy w jego aktualnej pracy. Dlatego więcej czasu przeznaczamy na rekrutację, ocenę pracowników czy systemy wynagrodzeń, a mniej na zagadnienia poświęcone jawnemu zarządzaniu, rotacji pracowników czy PR-owi wewnętrznemu.

Każde zajęcia są oceniane. Ewaluacji poddawany jest program i wykładowcy. Bardzo ważne są też dla nas sugestie studentów co do propozycji nowych zajęć lub poszerzenia niektórych zagadnień. Dzięki temu mamy możliwość wprowadzenia modyfikacji – dodania tematu lub interesującego zagadnienia. Ta elastyczność programu jest doceniana przez naszych studentów. Nad całością programu czuwa Pani Agnieszka Flis, opiekun merytoryczny tego kierunku.

● Ze względu na bardzo wymagającego odbiorcę w głównej mierze stosujemy formy aktywizujące uczestników zajęć: scenki, analizy przypadków, symulacje, dyskusje. Ten sposób uczenia się odbierany jest nie tylko jako atrakcyjniejszy, lecz także służy lepszej wymianie doświadczeń pomiędzy słuchaczami. Ponadto nasi studenci korzystają z platformy e-learningowej, na której przygotowane zostały niektóre kursy. Co ważne, wszystkie nasze zajęcia prowadzone są z praktykami – dyrektorami i specjalistami z działów personalnych, którzy podczas tzw. case study przedstawiają problemy z własnych firm oraz sposoby ich rozwiązywania.

● Nasi słuchacze to głównie osoby pracujące w działach HR bądź też w działach odpowiedzialnych za rekrutację, m.in. w placówkach administracji państwowej, dużych korporacjach czy firmach produkcyjno-usługowych. Najwięcej osób rekrutujemy spośród osób ze stażem do pięciu lat pracy.

● Zarządzanie zasobami ludzkimi jest jednym z najpopularniejszych kierunków w naszej ofercie. Rekrutację na niego prowadzimy już szósty rok. Do tej pory wykształciliśmy niemal 500 absolwentów. Rekrutacja rok rocznie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK