| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Liczy się jakość kształcenia

Liczy się jakość kształcenia

W najnowszych światowych rankingach uczelni biznesowych EDHEC Business School znajduje się na wysokiej pozycji. „The Economist” program MBA tej szkoły klasyfikuje wśród 50 najlepszych na świecie, a program MIM dla przyszłych menedżerów – Master in Management zdobywa 15. miejsce na międzynarodowej liście „The Financial Times”.

W światowych i od wielu lat prowadzonych zestawieniach publikowanych przez „The Economist” i „The Financial Times” liczy się przede wszystkim jakość kształcenia, osiągnięcia naukowe wykładowców, rozwój kariery zawodowej absolwentów, trwałość relacji między uczelnią a przedsiębiorstwami czy też jakość infrastruktury akademickiej oraz zasięg międzynarodowych kontaktów uczelni.

Różnorodność na pierwszym miejscu

Duże znaczenie w ocenie uczelni biznesowych ma kryterium odnoszące się do różnorodności studentów – według „The Economist” profil studenta MBA w EDHEC został uznany za najbardziej różnorodny na świecie i uzyskał pierwszą pozycję w najnowszym zestawieniu. Różnorodność jest kluczowym elementem programu MBA w tej uczelni (różnorodność kulturowa, wiekowa, a także pod względem płci, doświadczenia zawodowego i dotychczasowego wykształcenia). Edukacja polega więc na wymianie poglądów, opinii i doświadczeń między wykładowcami a studentami, ale także między samymi uczestnikami, z których 85 proc. jest spoza Francji i reprezentuje 25 krajów z całego świata.

Średnio uczestnicy mają 32 lata i ośmioletnie doświadczenie zawodowe, co powoduje, że program MBA w EDHEC znalazł się na dziewiątej pozycji w rankingu „The Economist” pod względem dojrzałości studentów i jakości wymiany doświadczeń. Uczelnia zajęła także wysoką pozycję w rankingu, jeżeli chodzi o liczbę absolwentów, którzy zdobyli interesującą ich pracę w trzy miesiące po ukończeniu studiów. W tej kategorii MBA w EDHEC zajęło 41. miejsce na świecie.

MBA i kryzys

Pytanie, dlaczego warto wziąć udział w programie MBA w okresie kryzysu i dlaczego wybrać właśnie EDHEC, pojawia się z pewnością przy okazji różnego rodzaju porównań uczelni i oferty edukacji menedżerskiej oraz w kontekście możliwości, jakie daje uzyskanie dyplomu ukończenia studiów MBA na krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Zwłaszcza teraz, po fali kryzysu gospodarczego.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK