| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Liczy się jakość kształcenia

Liczy się jakość kształcenia

W najnowszych światowych rankingach uczelni biznesowych EDHEC Business School znajduje się na wysokiej pozycji. „The Economist” program MBA tej szkoły klasyfikuje wśród 50 najlepszych na świecie, a program MIM dla przyszłych menedżerów – Master in Management zdobywa 15. miejsce na międzynarodowej liście „The Financial Times”.

Wspólnie z coachem

Program MBA w EDHEC trwa 10 miesięcy, jest realizowany w pełnym wymiarze czasu, w całości w języku angielskim. Jest adresowany do tych, którzy chcą zdynamizować swoją karierę zawodową, rozwijać swoją wiedzę menedżerską, zamierzają zmienić obszar swojego działania lub rozważają uruchomienie własnej firmy.

Ważną cechą programu EDHEC MBA oraz programu EDHEC Executive dla kadry zarządzającej najwyższego szczebla w firmach (EMBA), który jest realizowany w niepełnym wymiarze godzin, jest nacisk na indywidualny rozwój jego uczestników. – Duży nacisk kładziemy na kompetencje miękkie menedżerów. Dlatego każdy uczestnik programu ma swojego coacha. Stawiamy na rozwój takich kompetencji, jak przywództwo, zarządzanie konfliktem, zarządzanie ryzykiem. Menedżerowie rozwiązują test BTA, dający możliwość sprawdzenia poziomu umiejętności miękkich. Regularnie współpracujemy z marynarką wojenną w zakresie ćwiczenia zdolności przywódczych. A jak mierzymy rezultaty edukacji menedżerskiej? To niełatwe pytanie, ponieważ efekty kształcenia są tak naprawdę widoczne potem, w bezpośredniej praktyce menedżerów – w firmach, którymi zarządzają – podkreśla Benoit Arnaud, dyrektor Executive MBA, dziekan Executive Education.

Identyfikacja stylu

W edukacji menedżerów średniego i najwyższego szczebla uczelnia przywiązuje wagę do rozwoju kompetencji miękkich. – Staramy się pracować nad postawami, przekonaniami liderów. Pomagamy każdemu z uczestników programu zrozumieć, co jest dla niego najważniejsze, kim on sam jest, jak reaguje i z czego to wynika, jakie są jego interakcje z innymi ludźmi. Zadowolenie z kariery ma swoje źródło w osobistym życiu menedżera, dlatego identyfikacja jego osobistego stylu jest dla nas podstawą działania. Korzystamy z takich narzędzi, jak assessment center, TICD (Talent Identification and Career Development Program) i sesje coachingowe. Wszystko zgodnie z zasadą, że jeżeli menedżer sam da przykład, to inni pójdą za nim – tłumaczy Sylvie Deffayet, dyrektor Head of the Leadership and Managerial Competencies Chair.

Konkretne narzędzia stosowane są także w odniesieniu do kadry wykładowców EDHEC. – Ważnym kryterium selekcji naszych profesorów jest udokumentowana publikacjami praca naukowa, ale także stosujemy mierniki pokazujące poziom osiągania przyjętych celów oraz odpowiadające na pytanie, w jakim stopniu bardziej doświadczeni wykładowcy pomagają mniej doświadczonym w rozwoju ich kariery naukowej – mówi Jean-Christophe Mayfredi, Dean of Faculty, odpowiedzialny za dobór kadry wykładowców EDHEC Business School.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Michał Koralewski

Aplikant radcowski, ekspert w dziedzinie prawa handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK