| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Liczy się jakość kształcenia

Liczy się jakość kształcenia

W najnowszych światowych rankingach uczelni biznesowych EDHEC Business School znajduje się na wysokiej pozycji. „The Economist” program MBA tej szkoły klasyfikuje wśród 50 najlepszych na świecie, a program MIM dla przyszłych menedżerów – Master in Management zdobywa 15. miejsce na międzynarodowej liście „The Financial Times”.

Dzięki studiom MBA można lepiej zrozumieć korzenie kryzysu i przewidzieć następne fazy gospodarki. Świat biznesu będzie się zmieniać: będą poważne reformy finansowe, zmienią się główne cele firm i ich oczekiwania wobec menedżerów. Dlatego tak konstruujemy program MBA w EDHEC, aby dać jego uczestnikom jak najlepszy wgląd w kwestie leżące u podstaw obecnego kryzysu gospodarczego. Kursy z ekonomii, geopolityki, finansów międzynarodowych, ale także nauk humanistycznych i filozofii nigdy nie były tak ważne, a wyjazdy, które oferujemy naszym studentom do krajów wschodzącej gospodarki, nigdy nie były tak istotne jak obecnie – mówi Emmanuel Metais, dyrektor programu EDHEC MBA. – Studia MBA mogą pomóc w działaniu. Nasz program stanowi okazję do zrobienia kroku wstecz, oceny i podsumowania własnej sytuacji. Ponieważ świat się zmienia, dlaczego nie zmieniać się razem z nim? Recesja jest idealnym momentem do refleksji nad własnym planem kariery i przygotowania się do możliwości, które pojawią się po kryzysie. Rozwój osobisty i reorientacja własnego planu kariery są dwoma kluczowymi aspektami programu MBA w EDHEC – dodaje.

Zmiany – niekonieczne

Okazało się w rozmowie na temat ewentualnych modyfikacji programu studiów MBA, że recesja nie miała tu znaczącego wpływu. – Przyznam, że kryzys ekonomiczny wcale nie spowodował konieczności zmiany programu edukacji menedżerskiej z powodu światowego kryzysu – wyjaśnia Denis Dauchy, dyrektor Executive MBA, profesor strategii w EDHEC Executive. – Inwestycja w naukę, wiedzę jest konieczna w każdych warunkach ekonomicznych, bez względu na to, czy jest hossa, czy bessa w gospodarce. A jednocześnie kryzys jest dobrym czasem do studiowania, bo ujawniają się na rynku problemy, jakich wcześniej nie było, a z którymi firmy muszą sobie teraz radzić. Współpracujemy na stałe z wieloma firmami, wspólnie realizujemy projekty. Dzięki temu kształcenie ma biznesowy i praktyczny kontekst – twierdzi Denis Dauchy.

Biznes i prawnicy

W 2001 roku został utworzony EDHEC Risk Institute i z założenia bazował właśnie na powiązaniu między badaniami naukowymi prowadzonymi przez uczelnię a praktyką biznesową przedsiębiorstw, z którymi uczelnia nawiązywała coraz ściślejszą współpracę i z której jest dzisiaj dobrze znana. Jednym z badanych wspólnie problemów jest zarządzanie ryzykiem – zarówno w czasach hossy, jak i bessy na rynku.

– Zarządzanie ryzykiem jest jednym z kluczowych elementów naszej edukacji menedżerów. Ale prawo to absolutna podstawa, więc staramy się tak projektować program studiów, aby łączyć te dwie dziedziny – sprawy zarządzania biznesowego z zagadnieniami prawnymi. Chodzi nam o rozwinięcie wśród prawników umiejętności i zdolności do udziału w budowaniu i realizacji strategii biznesowej. Dlatego dużą wagę przykładamy do tworzenia programów „szytych na miarę” – zgodnych z oczekiwaniami naszych studentów. Prawnicy – uczestnicy studiów pracują w firmach i w ten sposób zdobywają dodatkowe doświadczenie. Zwykle jest tak – i obserwuję to od dawna, że prawnicy nie chcą uczyć się biznesu, jednak to podejście zmienia się. Dlatego wprowadziliśmy program łączący biznesowe know-how z aspektami prawnymi firmy – mówi Christophe Roquilly, dyrektor LegalEdhec Research Centre w EDHEC Business School.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »