| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Wzbogacanie siebie

Wzbogacanie siebie

Rozmowa z Michałem Wronką, menedżerem produktu w Bayer HealthCare, laureatem konkursu MBA Student of the Year 2010

• Co skłoniło Pana do podjęcia studiów MBA?

Przede wszystkim to była moja wewnętrzna potrzeba. Przyznam szczerze, że w firmie Bayer, w której pracuję, większość osób ma wykształcenie medyczne lub paramedyczne, natomiast niewiele osób posiada wykształcenie stricte biznesowe. Dlatego zdecydowałem się na kształcenie właśnie w tym kierunku. O wyborze Executive MBA w Wyższej Szkole Zarządzania/Polish Open University zadecydowały cena, zalety programu, akredytacje, a także rekomendacja człowieka, który obecnie jest moim szefem, a który 10 lat temu jako jeden z pierwszych studentów został absolwentem programu MBA w tej szkole.

• Czy podejmując decyzję o wyborze studiów MBA, sprawdzał Pan, który z programów najbardziej uzupełni Pana wiedzę z branży farmaceutycznej? Czy brał Pan pod uwagę MBA specjalistyczne?

Nie, w żadnym wypadku. Jestem przeciwnikiem specjalistycznych programów MBA. Moim zdaniem kłócą się one z ideą studiów MBA. Jeśli ktoś chce być specjalistą w dziedzinie biznesu farmaceutycznego, czy w FMCG, niech wybierze jakieś szkolenie lub kurs przygotowujący w tym kierunku. Natomiast studia MBA poświęcone jedynie pewnemu obszarowi rynku są pomyłką. Studia MBA polegają na łączeniu ludzi z różnych branż, wymienianiu się pomysłami, tworzeniu liderów społeczności, liderów biznesu, a nie liderów poszczególnych rynków. Przed wyborem programu studiów szukałem różnych informacji na ich temat.

• Czy wiedza zdobywana na zajęciach była przez Pana od razu wykorzystywana w praktyce?

Od pierwszego dnia. Pracując na co dzień w obszarze jednego rynku, poruszamy się w szklanym tunelu. Pewne rzeczy robimy automatycznie, natomiast kontakt z ludźmi z innych branż, wymiana punktów widzenia na te same problemy biznesowe rozbija szklany tunel. Spotkałem się z tym już po pierwszym semestrze. Bardzo fajne doświadczenie, które gorąco polecam również innym, którzy są przekonani o tym, że to, co robią, robią świetnie. Można robić to lepiej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK