| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Wzbogacanie siebie

Wzbogacanie siebie

Rozmowa z Michałem Wronką, menedżerem produktu w Bayer HealthCare, laureatem konkursu MBA Student of the Year 2010

• Co zdecydowało o Pana uczestnictwie w konkursie MBA Student of the Year 2010?

Nie była to moja inicjatywa. Zaskoczyli mnie koledzy z grupy, którzy zgłosili moją kandydaturę. Co więcej, grupa silnie lobbowała u władz uczelni, żebym to właśnie ja był kandydatem uczelni w tegorocznej edycji konkursu. Było to bardzo miłe, aczkolwiek niespodziewane. Kiedy dyrektor ds. programów nauczania i MBA w POU zadzwonił do mnie z wiadomością, że to właśnie ja, ucieszyłem się. Byłem zaskoczony i bynajmniej nie spodziewałem się tego, że przejdę do finału i będę zaproszony do Londynu na spotkanie. Nie liczyłem na to. Cieszę się, że nie tylko koledzy, ale i władze uczelni poparły moją kandydaturę.

• Proszę przybliżyć ideę tego konkursu.

Association of MBAs, organizacja, która zrzesza najlepsze uczelnie oferujące programy MBA akredytowane przez tę właśnie instytucję, organizuje konkurs Student of the Year Award. Każda z uczelni członkowskich zgłasza do konkursu jednego kandydata. Jak rozumiem cel tego konkursu? Jest to wyłowienie spośród wszystkich studentów MBA najbardziej imponujących liderów, osób, które wierzą w ideę studiów MBA oraz potrafią wiedzę nabytą w trakcie programu zaaplikować w swojej pracy (nie tylko w biznesie), ale także na przykład w organizacjach charytatywnych i robią to w sposób wyjątkowy, są w tym najlepsi. Ten konkurs nagradza spośród studentów MBA właśnie takie osoby, które już studiując MBA, stają się najlepszymi z najlepszych.

• Jakich wskazówek mógłby Pan udzielić potencjalnym studentom studiów MBA?

Przede wszystkim jedna bardzo ważna wskazówka. Zarezerwować sobie bardzo dużo wolnego czasu, którego pracujący w korporacji lub prowadzący własną działalność gospodarczą i tak zazwyczaj mają niewiele. Jeśli przystąpimy do studiów MBA bez odpowiedniego zaangażowania, niewiele wygramy. Uzyskamy dyplom, może większą pewność, że nasze CV zostało wzbogacone. Jestem jednak zwolennikiem idei, że każda godzina poświęcona na efektywne studiowanie, kontakt z grupą czy pracę z podręcznikiem i samodzielne poszerzanie wiedzy, przyniesie owoce. Te studia nie tylko wzbogacają życiorys – z taką opinią niestety często się spotykam – ale dają autentyczną wiedzę i umiejętności. Otwierają człowieka, dając mu inny punkt widzenia na pewne mechanizmy biznesowe.

• Dziękujemy za rozmowę.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search PartnersPosiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK