| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Jak dobrze wybrać program MBA?

Jak dobrze wybrać program MBA?

Na początku 2009 roku, kiedy to na wieść o kryzysie wiele firm zamroziło swoje budżety szkoleniowe, zainteresowanie drogimi studiami typu MBA zaczęło maleć. Jednak w ostatnim czasie trend ten się odwrócił i obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania tą formą edukacji. Studia MBA to ważna decyzja i... niemały wydatek. Tym bardziej przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego programu należy zrobić dogłębną analizę dostępnych ofert oraz własnych oczekiwań.

Często zdarza się także, że menedżerowie samodzielnie decydują o konieczności rozpoczęcia studiów, a co za tym idzie, finansują je z prywatnych środków. Natomiast ich pracodawcy, widząc pozytywny wpływ studiów na efektywność pracy takich menedżerów, zazwyczaj po pierwszym semestrze rozpoczynają dalsze finansowanie. Świadczy to z pewnością o tym, że niezależnie od aktualnej sytuacji gospodarczej dobrzy menedżerowie są i będą „towarem” poszukiwanym.

Zwiększenie szans na rynku pracy

Studia MBA są adresowane do osób z wyższym wykształceniem o bardzo zróżnicowanym profilu, posiadających doświadczenie biznesowe, które chcą zdobyć zaawansowaną wiedzę teoretyczną oraz najwyższe kwalifikacje w zarządzaniu. Ukończenie studiów MBA nie daje gwarancji natychmiastowego awansu. Staje się natomiast warunkiem koniecznym do zrobienia kariery w biznesie, a niekiedy po prostu przywraca poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Rozważając zatem podjęcie studiów MBA, trzeba zadać sobie pytanie o osobiste cele, jakie chcemy dzięki nim osiągnąć. Niezależnie od tego, czy naszym zamiarem jest awans w firmie, znalezienie lepszej pracy, zrobienie kariery w Europie czy świecie, czy po prostu utrzymanie obecnego stanowiska, trzeba taką decyzję poprzedzić dokładną analizą. Podstawowym kryterium wyboru nie powinna być cena. Doświadczenie pokazuje, że dobrą wskazówką może być natomiast wartość współczynnika (jakość programu/cena programu). Oczywiście im wyższa jest wartość, tym lepiej.

Czytaj także

Autor:

development menedżer w Wyższej Szkole Zarządzania/Polish Open University

Źródło:

INFOR
Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Zawadzka

doradca podatkowy, specjalista z zakresu rozliczeń podatku od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego oraz procedur podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK