| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Nieograniczony potencjał

Nieograniczony potencjał

Cele pozwalają wykorzystać cały potencjał drzemiący w człowieku. Ten natomiast jest nieograniczony – mówił Brian Tracy w Warszawie w trakcie jednego z prowadzonych seminariów. Wyznaczenie sobie celów i natychmiastowe podjęcie działań przyrównywał do zdjęcia nogi z hamulca i wciśnięcia pedału gazu. Zaledwie 3 proc. dorosłych ludzi ma jasne, zapisane cele oraz plan ich realizacji.

Brian Tracy jest uznawany za autorytet w dziedzinie budowania osobistego i zawodowego sukcesu. Seminarium „Cele – jak wyznaczać i skutecznie realizować swoje cele” poświęcił opanowaniu zdolności wyznaczania i osiągania celów oraz umiejętnemu korzystaniu z systematycznych procesów i planów, które warunkują ich realizację. Uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, jak realizować cele oraz poznać sprawdzone, skuteczne strategie wdrażania planów życiowych i zawodowych.

W trakcie seminarium „Psychologia osiągnięć – poznaj strategie efektywności, motywacji i osiągania najlepszych rezultatów” można było dowiedzieć się, jak budować samoświadomość, nauczyć się diagnozować własne ograniczenia i indywidualne przeszkody na drodze do osiągnięcia sukcesu. Uczestnicy poznali koncepcje, metody i techniki, dzięki którym mogą stać się bardziej elastyczni, skupieni i pełni sił do działań w każdej dziedzinie. Prowadzący przedstawił najważniejsze modele psychologii sukcesu i możliwości ich wykorzystywania w codziennym działaniu. Organizatorem konferencji była firma Brian Tracy International.

Stopnie wtajemniczenia

Brian Tracy radził, by ustalanie celu przeprowadzić w kilku krokach. Trzeba: zdecydować, czego dokładnie się chce; zapisać to ze szczegółami; ustalić termin realizacji (terminy pośrednie); spisać listę wszystkiego, co trzeba zrobić, aby osiągnąć cel, i ułożyć ją według kolejności priorytetów. Działania na rzecz osiągnięcia celu należy podjąć natychmiast – w ten sposób zwiększamy swoje szanse. Warto robić wszystko, co do naszego celu zbliża nas choćby o jeden krok.

Skuteczne wyznaczanie sobie celów i ich osiągnięcie będzie zależało od umiejętności zarządzania czasem oraz organizowania swoich działań.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK