| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Nieograniczony potencjał

Nieograniczony potencjał

Cele pozwalają wykorzystać cały potencjał drzemiący w człowieku. Ten natomiast jest nieograniczony – mówił Brian Tracy w Warszawie w trakcie jednego z prowadzonych seminariów. Wyznaczenie sobie celów i natychmiastowe podjęcie działań przyrównywał do zdjęcia nogi z hamulca i wciśnięcia pedału gazu. Zaledwie 3 proc. dorosłych ludzi ma jasne, zapisane cele oraz plan ich realizacji.

Brian Tracy jest uznawany za autorytet w dziedzinie budowania osobistego i zawodowego sukcesu. Seminarium „Cele – jak wyznaczać i skutecznie realizować swoje cele” poświęcił opanowaniu zdolności wyznaczania i osiągania celów oraz umiejętnemu korzystaniu z systematycznych procesów i planów, które warunkują ich realizację. Uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, jak realizować cele oraz poznać sprawdzone, skuteczne strategie wdrażania planów życiowych i zawodowych.

W trakcie seminarium „Psychologia osiągnięć – poznaj strategie efektywności, motywacji i osiągania najlepszych rezultatów” można było dowiedzieć się, jak budować samoświadomość, nauczyć się diagnozować własne ograniczenia i indywidualne przeszkody na drodze do osiągnięcia sukcesu. Uczestnicy poznali koncepcje, metody i techniki, dzięki którym mogą stać się bardziej elastyczni, skupieni i pełni sił do działań w każdej dziedzinie. Prowadzący przedstawił najważniejsze modele psychologii sukcesu i możliwości ich wykorzystywania w codziennym działaniu. Organizatorem konferencji była firma Brian Tracy International.

Stopnie wtajemniczenia

Brian Tracy radził, by ustalanie celu przeprowadzić w kilku krokach. Trzeba: zdecydować, czego dokładnie się chce; zapisać to ze szczegółami; ustalić termin realizacji (terminy pośrednie); spisać listę wszystkiego, co trzeba zrobić, aby osiągnąć cel, i ułożyć ją według kolejności priorytetów. Działania na rzecz osiągnięcia celu należy podjąć natychmiast – w ten sposób zwiększamy swoje szanse. Warto robić wszystko, co do naszego celu zbliża nas choćby o jeden krok.

Skuteczne wyznaczanie sobie celów i ich osiągnięcie będzie zależało od umiejętności zarządzania czasem oraz organizowania swoich działań.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK