| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Potęga myśli

Potęga myśli

Trzy pytania do Briana Tracy’ego

  • Skąd pomysł na seminarium na temat stawiania celów? Czy jest w tym jakaś magia, tajemnica?

Temat wyszedł od naszych klientów w Polsce – m.in. członków zarządów firm i działów HR, którzy sugerowali, że wiedza na temat właściwego stawiania i formułowania celów potrzebna jest im i ich pracownikom.

Coraz więcej wiemy na temat tego, jak dobrze postawiony cel jest ważny w jego osiągnięciu i osiąganiu sukcesów w ogóle. Na pytanie, czy jest to magia, powiem, że w pewnym sensie tak, choć doskonale wiemy, jaki jest mechanizm tej magii. Jeżeli bowiem masz dobrze postawiony cel i jesteś z nim emocjonalnie związany, to efektywniej osiągasz to, co zamierzyłeś. Kiedyś była to tylko wiedza empiryczna – w wielu badaniach udowodniono, że studenci, którzy mieli jasno sprecyzowane cele, po kilku latach osiągali znacznie więcej niż ci, którzy takich celów nie mieli. Teraz już wiadomo, dlaczego tak się dzieje – odpowiada na to wiedza z zakresu psychologii i funkcjonowania ludzkiego mózgu. Pomaga nam ona jeszcze lepiej odpowiedzieć na pytanie, co powinniśmy robić, jak formułować nasze cele, aby stawały się rzeczywistością.

  • Czy to oznacza, że nie wystarczy mieć cel, że trzeba go jeszcze właściwie sformułować?

Absolutnie tak. Okazuje się bowiem, że już w dwóch sformułowaniach „chciałbym osiągnąć” i „chcę osiągnąć” jest już różna siła, która przybliża nas do celu. To drugie działa dużo silniej i bardziej nas przybliża do sukcesu. Jeszcze lepiej, gdy powiesz sobie „osiągnę”, bo kategoryczne sformułowanie powoduje w naszej świadomości przeświadczenie, że tak się stanie. Idąc dalej, możemy zacząć mówić i pisać o naszych celach w czasie teraźniejszym. Tak jak by to się już działo. Dostajemy wtedy jeszcze więcej energii, która sprawia, że jeszcze szybciej osiągamy, to co zamierzamy. Nasze działanie jest zdeterminowane naszymi myślami, i to w dużej mierze tym, co dzieje się w naszej podświadomości. Im więcej znamy technik, które pozwalają nam tak stawiać i formułować cele, że potrafimy odpowiedzialność za ich realizację przenieść do podświadomości, tym jesteśmy bardziej skuteczni, nieustraszeni i zdeterminowani do osiągania tego, co chcemy.

  • Dlaczego warto zainteresować się psychologią osiągnięć?

Od kilku lat prowadzimy w Polsce programy szkoleniowe dla firm. Psychologia osiągnięć to temat, który cieszy się największym powodzeniem. Tak jak wspomniałem, głównym czynnikiem, który determinuje nasze działania, są emocje, a więc psychologia. Jeżeli tak, to zrozumienie, mechanizmów, które kierują naszymi emocjami, działają na naszą efektywność, wpływają na nasze relacje z innymi, jest kluczem do skutecznego działania prezesa firmy, menedżera i sprzedawcy, ale także rodzica czy nauczyciela. Dlatego warto poznać mechanizmy, które nami rządzą, i nauczyć się wykorzystać je do swoich osiągnięć.

Brian Tracy 12 maja poprowadzi w Warszawie seminaria „Cele – Jak wyznaczać i skutecznie realizować swoje cele” i „Psychologia osiągnięć – poznaj strategie efektywności, motywacji i osiągania najlepszych rezultatów”. Więcej informacji na stronie organizatora – Brian Tracy International.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Ekspert w dziedzinie strategii, zarządzania oraz rozwoju zawodowego i osobistego

Źródło:

INFOR
HR Toolbox czyli Narzędziownik Menedżera HR79.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK