| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Od lat czekasz na awans? A może szukasz nowej pracy? Chcesz dostać podwyżkę? Nie wiesz, jak udowodnić szefowi, że chcesz się rozwijać i jesteś otwarty na nową wiedzę? Warto zatem skorzystać z oferty tanich studiów podyplomowych dofinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL) to jeden z sześciu ogólnopolskich programów operacyjnych. Jest największym w historii Unii Europejskiej programem współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nakłady ze środków publicznych na jego realizację wynoszą ogółem ponad 11,4 mld euro, w tym 9,7 mld euro z EFS. Polska przystąpiła do realizacji podstawowych zadań wynikających z odnowionej Strategii Lizbońskiej, m.in. do wdrożenia strategii uczenia się przez całe życie i dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy. Program Kapitał Ludzki powinien pomóc w osiągnięciu tych celów, odpowiada bowiem na najważniejsze wyzwania Strategii Lizbońskiej i uwzględnia problemy i potrzeby polskiego rynku pracy.

Celem głównym PO KL jest wzrost poziomu zatrudnienia i spójności społecznej. Cel ten będzie realizowany m.in. poprzez aktywizację zawodową, rozwijanie potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw i ich pracowników, podniesienie poziomu wykształcenia społeczeństwa, zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego oraz wsparcie mechanizmów efektywnego zarządzania w administracji państwowej.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 2.1.1 – Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nadzoruje realizację ogólnopolskich projektów szkoleniowo-doradczych o charakterze otwartym, ponadregionalnych projektów szkoleniowo-doradczych o charakterze zamkniętym oraz projektów, w których kształcenie odbywa się w formie studiów podyplomowych. Celem wszystkich projektów jest podniesienie kwalifikacji przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw.

PARP jest Instytucją Pośredniczącą II stopnia (Instytucją Wdrażającą) w procesie wdrażania działań II priorytetu PO KL. W wypadku projektów konkursowych do zadań PARP należy: przyjmowanie wniosków aplikacyjnych, dokonywanie wyboru projektów, podpisywanie umów o dofinansowanie, monitorowanie realizacji poszczególnych projektów, weryfikowanie wykorzystania środków przez beneficjentów czy sprawdzanie okresowych sprawozdań beneficjentów.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

kierowni Sekcji Zespół Instrumentów Szkoleniowych w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Źródło:

INFOR
HR Toolbox czyli Narzędziownik Menedżera HR79.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy LeasePlan

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK