| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Kształtowanie cech przywódczych menedżerów

Kształtowanie cech przywódczych menedżerów

Nie ma uniwersalnej recepty na przywództwo, tak jak nie ma uniwersalnych cech charakterystycznych dla liderów – to, co sprawdza się u jednego przywódcy, nie sprawdza się u drugiego.

Skoki przez barierę

Program jest podzielony na dwa etapy. Dwudniowy warsztat z końmi pozwala na zdiagnozowanie stylu przywództwa każdego z uczestników i kończy się stworzeniem indywidualnego planu rozwoju przywództwa. Po warsztatach uczestnicy mają możliwość kontynuowania rozwoju w trzymiesięcznym programie coachingowym, podczas którego lider i coach pracują wspólnie nad realizacją celów postawionych w trakcie warsztatów.

– Tego typu warsztat, oprócz istotnych doświadczeń osobistych, stanowi też duże przeżycie emocjonalne dla uczestników. Menedżerowie stykają się z barierą lęku przed zbliżeniem do dużego zwierzęcia, którego reakcję trudno im przewidzieć. Pokonanie tej bariery i przekroczenie dotychczasowej granicy ryzyka wyzwala nowe pokłady siły i wzmaga poczucie wartości. Zdarzają się też sytuacje, w których dotychczasowy, utarty sposób działania lidera zupełnie nie skutkuje w przypadku koni. Dla lidera z wieloletnim stażem takie doświadczenie nie należy do łatwych, szczególnie gdy po omówieniu i zagłębieniu się w temacie sam odkrywa, że dla jego zespołu też nie był to odpowiedni sposób działania – mówi Lucyna Wiskowska, jedna z autorek programu, właścicielka Instytutu Lidera.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

ABC-ksiegowe

ABC-ksiegowe.pl - najnowsze informacje dotyczące obszaru księgowości, rachunkowości i prawa oraz praktyczne wskazówki, ułatwiające samodzielne prowadzenie księgowości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK