| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Kształtowanie cech przywódczych menedżerów

Kształtowanie cech przywódczych menedżerów

Nie ma uniwersalnej recepty na przywództwo, tak jak nie ma uniwersalnych cech charakterystycznych dla liderów – to, co sprawdza się u jednego przywódcy, nie sprawdza się u drugiego.

Skoki przez barierę

Program jest podzielony na dwa etapy. Dwudniowy warsztat z końmi pozwala na zdiagnozowanie stylu przywództwa każdego z uczestników i kończy się stworzeniem indywidualnego planu rozwoju przywództwa. Po warsztatach uczestnicy mają możliwość kontynuowania rozwoju w trzymiesięcznym programie coachingowym, podczas którego lider i coach pracują wspólnie nad realizacją celów postawionych w trakcie warsztatów.

– Tego typu warsztat, oprócz istotnych doświadczeń osobistych, stanowi też duże przeżycie emocjonalne dla uczestników. Menedżerowie stykają się z barierą lęku przed zbliżeniem do dużego zwierzęcia, którego reakcję trudno im przewidzieć. Pokonanie tej bariery i przekroczenie dotychczasowej granicy ryzyka wyzwala nowe pokłady siły i wzmaga poczucie wartości. Zdarzają się też sytuacje, w których dotychczasowy, utarty sposób działania lidera zupełnie nie skutkuje w przypadku koni. Dla lidera z wieloletnim stażem takie doświadczenie nie należy do łatwych, szczególnie gdy po omówieniu i zagłębieniu się w temacie sam odkrywa, że dla jego zespołu też nie był to odpowiedni sposób działania – mówi Lucyna Wiskowska, jedna z autorek programu, właścicielka Instytutu Lidera.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kietlińska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK