| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Przywództwo z gracją

Przywództwo z gracją

Z badań Banku Światowego wynika, że w ciągu najbliższych 10 lat kobiety przejmą przywództwo we wszystkich ważniejszych sferach życia. Jaki ma być ich styl zarządzania, rozwiązywania konfliktów, komunikacji? Na tego typu pytania poszukiwano odpowiedzi podczas Międzynarodowej Konferencji Kobiet w Bangalore w Indiach.

Różne role kobiet

W ramach konferencji odbyło się sześć sesji tematycznych. Pierwszą, zatytułowaną „Rozwiązywanie konfliktów i przeciwdziałanie terroryzmowi”, zdominowały echa ostatnich wydarzeń - ataku terrorystycznego w Bombaju. Głos, oprócz kobiet dyplomacji, zabrały dwie uczestniczki zamachu.

Kobieta posiada naturalną zdolność rozumienia i godzenia różnic. Jako matka jest ekspertem w negocjacjach win-win pomiędzy dziećmi, wie, jak radzić sobie z każdym z członków rodziny. Gdy te umiejętności zostaną mądrze wykorzystane do celów społecznych, narodowych i międzynarodowych, rozwiązania pokojowe będą osiągane szybciej.

Druga sesja „Rola kobiet w przełamywaniu światowego kryzysu finansowego” przyniosła refleksje na temat pozycji ekonomicznej kobiety we współczesnym świecie. Większość bowiem problemów kobiet wynika z braku wystarczającej ilości dóbr i władzy w ich rękach. Kobiety, które stanowią połowę populacji i 2/3 siły roboczej świata otrzymują 1/10 zysków. Należy do nich tylko 1 proc. nieruchomości.

To właśnie teraz, w obliczu kryzysu, kobiety polityki i biznesu, wizjonerki, odważne etycznie, mogą dopomóc w zmniejszeniu zachłanności na zysk, która zdominowała ekonomię, niszczy planetę i korumpuje ludzkie wartości.

Ważne wybory

Podczas III interaktywnej sesji panelowej „Siła kobiecości - Obraz kobiety w mediach” omawiano wyzwania stojące przed kobietami mającymi wpływ na media. Media odgrywają ważną rolę w kształtowaniu umysłów i interpretowaniu prawdy. Mogą zostać mądrze wykorzystane w kreowaniu wizerunku kobiety, która przewodzi z wizją i wdziękiem.

Życiu kobiety kierunek nadają wybory, których dokonuje. Te wybory mogą wspierać życie zawodowe, życie osobiste, a czasami oba naraz. Podczas sesji IV „Harmonijne życie - Równowaga pomiędzy życiem zawodowym i osobistym” rozważano wpływ harmonijnego rozwoju wszystkich sfer życia: materialnej, emocjonalnej i duchowej na bycie szczęśliwą i spełnioną.

Moc jest kobietą

Przywódczynie na całym świecie, aby zdobyć swoją pozycję, muszą pokonać wiele wyzwań. Niektóre z nich są związane z różnicami kulturowymi, tradycją, a niektóre tylko z tym, że jest się kobietą. W czasie sesji V „Wyzwania przywództwa - Rozważania geopolityczne” mówcy dzielili się swoimi doświadczeniami w pokonywaniu trudności.

Aby bowiem rozwiązać problem lub podjąć właściwą decyzję, należy uspokoić umysł i zrelaksować ciało. Nie jest to jednak proste w obliczu trudnych wyzwań. To umiejętność najwybitniejszych przywódców, nazywamy ją duchową, wewnętrzną siłą. Kobiety mają taką wewnętrzną ukrytą moc. W tradycji hinduskiej kobieta oznacza moc, władzę. Nie musi o nią walczyć, jest nią. Jeśli jakiś projekt nie kończy się sukcesem, prawdopodobnie zabrakło w nim kobiet, ich motywacji i kreatywności. To dlatego, gdy kobiety działają razem, poprzez synergię osiągają bardzo wiele.

Czytaj także

Autor:

właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej INSPIRED

Źródło:

INFOR
Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Dittmajer

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK