| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > W odpowiedzi na współczesne trendy – mobilna rekrutacja

W odpowiedzi na współczesne trendy – mobilna rekrutacja

Skoro współczesny kandydat to przede wszystkim kandydat mobilny, rekrutację również należałoby dostosować do współczesnych. Tak też się stało. Inaczej być nie mogło. Czytamy, że współczesne pokolenie kandydatów jest dużym wyzwaniem zarówno dla pracodawców, jak i dla działów rekrutacji. To pokolenie, którego nie zadowala tradycyjny proces rekrutacyjny. Oferty pracy w prasie? Szablonowe ogłoszenia? Nic podobnego! Teraz w grę wchodzą nowe technologie, media społecznościowe i oferty dostosowane do towarzyszących nam na co dzień smartfonów i tabletów.

Dzięki mediom społecznościowym i nowym kanałom komunikacji jesteśmy w stanie dotrzeć do tak zwanych kandydatów pasywnych. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że aby wykorzystać takie możliwości, trzeba sięgnąć po mobilne technologie. Osoby, które udzielają się w social media, na co dzień korzystają w tym celu ze smartfonów, czy tabletów właśnie. I znów warto powołać się na dane statystyczne. Ponad połowa użytkowników Facebooka korzysta z niego za pomocą urządzeń mobilnych. W przypadku Twittera jest to 60% użytkowników, a w przypadku LinkedIn’a: 23%.  

Odpowiadając na potrzeby współczesnych kandydatów i zyskując tym samym pożądane efekty procesów rekrutacyjnych, należy umożliwić osobom poszukującym pracę zainicjowanie procesu aplikowania z urządzeń mobilnych.

Ogromną rolę odgrywa także zakładka Kariera, dostosowana oczywiście do urządzeń mobilnych, tak, aby kandydaci za pomocą smartfona czy tableta mogli bez problemu zobaczyć oferty pracy i niemalże od razu na nie zareagować. Coraz większe znaczenie ma także dostosowywanie tych zakładek do poszczególnych grup zawodowych. Aby kandydat mógł łatwo aplikować o pracę z urządzenia mobilnego, należy zadbać przede wszystkim o przyjazny i intuicyjny interfejs strony. Najlepiej zaprojektowane zakładki “Kariera” to takie, które zawierają opcję mobilnej aplikacji wraz z narzędziami, dzięki którym proces ten staje się szybki i wygodny.

Dołącz do nas na Facebooku!

A co ma z tego rekruter?

Rekrutacja mobilna to także szereg narzędzi usprawniających codzienną pracę rekruterów. Wzrasta komfort i tempo pracy. Dzięki mobilnym wersjom systemów rekrutacyjnych, możliwe jest przeglądanie aplikacji kandydatów w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Rekruter może na na bieżąco monitorować postępy rekrutacji, mieć dostęp do bazy kandydatów i kontrolować aktualne projekty, chociażby w podróży. Nieobecność rekrutera w burze wcale nie musi opóźniać działań związanych z realizacją procesów rekrutacyjnych.

Dzięki nowoczesnym aplikacjom możliwe jest także proste i wygodne komunikowanie się z pozostałymi członkami zespołu, co pozwala na synchronizację wszelkich działań. Za granicą powstały już mobilne wersje serwisów, które oprócz zarządzania bieżącymi rekrutacjami, pozwalają także na pozyskiwanie talentów i poszukiwanie w sieci najlepszych kandydatów. Tu znów pojawia się temat najbardziej znanych portali społecznościowych. Powiązanie aplikacji mobilnych z tymi mediami pozwala na szybkie i łatwe wysyłanie ofert rekrutacyjnych do użytkowników tych portali. Firmy, które wdrożą i umiejętnie wykorzystają nowe trendy technologiczne szybciej, niż ich konkurenci, z pewnością łatwiej dotrą do najzdolniejszych i najbardziej pożądanych na rynku kandydatów. Ale to przecież nie wszystko. Mobilna rekrutacja to dziś przyjazna rekrutacja. Nie zapominajmy też o Employer Brandingu, któremu w tym przypadku urządzenia mobilne jak najbardziej służą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl


 

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK