| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > Kiedy czas zmienić pracę

Kiedy czas zmienić pracę

Polacy zmieniają ją 5 razy w życiu, tymczasem Amerykanie robią to aż 11 razy. Kiedy czas zmienić pracę na inną? Jak w dzisiejszych czasach zmiana pracodawcy wpływa na postrzeganie kandydata do pracy przez rekruterów?

Mimo takiego otwartego podejścia rekruterów do zwolenników zawodowej mobilności, dużo osób wciąż boi się zmieniać pracę. Wynika to przede wszystkim z niepewności przyszłego stanowiska oraz ze strachu przed utratą komfortu związanego ze znaną nam już posadą. Jednak w dzisiejszych czasach to ci pracownicy, którzy są gotowi podjąć to ryzyko i potrafią dostosować się do wymogów rynku, mają największe szanse na zrobienie kariery, lepsze zarobki czy awans.

Zawsze jest czas na zmiany

Nawet jeśli wydaje nam się, że mobilność zawodowa to głównie domena młodych, to coraz częściej nawet osoby po 50. roku życia decydują się na zmianę. Nieocenione doświadczenie pracowników 50+, a także coraz większa liczba programów i szkoleń im dedykowanych sprawia, że również oni mogą znaleźć coraz więcej atrakcyjnych ofert dla siebie. – W tej grupie wiekowej istnieje kilka różnych motywacji, aby zmienić pracę. Nie zawsze jest to chęć rozwoju czy awansu. Osoby starsze równie często chcą po prostu zwolnić tempo, zająć się wnukami, pomóc dzieciom, jednak nie rezygnując zupełnie z zatrudnienia – mówi Hanna Bielicka-Adamczyk. – Tu doskonałym rozwiązaniem okazują się zajęcia dorywcze czy na pół etatu, a takich wakatów jest coraz więcej. Dlatego niezależnie od wieku i doświadczenia śmiało powinniśmy pytać, rozglądać się, wysyłać CV i zgłaszać swoje kandydatury różnym agencjom czy przedsiębiorcom, bo praktycznie nie ma złego momentu, aby podjąć nowe wyzwanie i zmienić pracę. Wszystko zależy tylko od nas i naszej determinacji – dodaje.

Zmiana pracy raz na dwa lata

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK