| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > CV i list motywacyjny

CV i list motywacyjny

CV i list motywacyjny mają ogromne znaczenie w procesie rekrutacji. To pierwsze zetknięcie się pracodawcy z kandydatem do pracy. Już na wstępie mogą pomóc lub bardzo zaszkodzić. Jak prawidłowo stworzyć CV i list motywacyjny?

Tajemnicą sukcesu w procesie rekrutacji są umiejętnie skomponowane dokumenty, które są ściśle dopasowane do stanowiska, o które się ubiegamy. W związku z tym w CV warto podkreślać te umiejętności, które mogą okazać się przydatne z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy. Sposobów na wyróżnienie swojej wiedzy i doświadczeń może być wiele. Nietypowa grafika lub zaskakująca treść dokumentów aplikacyjnych, w której przemycone są umiejętności, to jedne z najpopularniejszych sposobów.

Pisząc list motywacyjny należy zwrócić uwagę szczególnie na te aspekty, które ukazują, w jaki sposób jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania pracodawcy i co możemy wnieść do jego firmy. Jeśli do tego dodamy atrakcyjną formę przekazu, znacząco wzrasta nasza szansa na rekrutacyjny sukces.

Nietypowe CV to jeden ze sposobów wyróżnienia się w gronie osób aplikujących na dane stanowisko. Należy jednak pamiętać, aby umiejętnie dobierać modyfikacje, jakim poddajemy swoje CV. Zdarza się bowiem też tak, że nieumiejętne „podrasowanie” CV może wpłynąć na niekorzyść kandydata. Oczywistym jest natomiast fakt, że w CV powinniśmy zawierać tylko prawdę i nie dodawać sobie cech lub umiejętności, których rzeczywiście nie mamy. Wszystko to bowiem zostanie zweryfikowane najpóźniej w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Tworzenie dokumentów aplikacyjnych to proces wymagający i czasochłonny. Dobrze stworzone CV jest jednym z atutów kandydata na rynku pracy. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza wówczas, gdy odzew na wysłane dokumenty przez dłuższy czas jest znikomy. Może warto wówczas jeszcze raz przeanalizować to, co wysyłamy do potencjalnego pracodawcy?

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kujawska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK