| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > Spotkanie dla wielu kandydatów

Spotkanie dla wielu kandydatów

Targi pracy to wciąż doskonałe miejsce poszukiwania chętnych na staże i praktyki do firm. Od pierwszych takich wydarzeń minęło w Polsce już prawie 20 lat, ale wciąż przyciągają setki pracodawców oraz tysiące studentów i absolwentów. W targach w internecie uczestniczą nawet setki tysięcy osób.

Wirtualne targi pracy

Targi pracy – podobnie jak wiele innych dziedzin współczesnego życia – mają już swoją wersję internetową. Na przykład jeden z portali rekrutacyjnych pochwalił się, że w ubiegłorocznej, jesiennej edycji wirtualnych targów pracy wzięło udział ponad 310 tys. użytkowników.

– Wirtualne targi są idealne dla osób, które nie chcą lub nie mogą przyjechać do miasta na tego typu wydarzenie. Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowe opcje, które oferują organizatorzy, takie jak chat z pracodawcą, pozwalają na anonimowe zadanie pytań, na które nie odważylibyśmy się w realu. Z drugiej strony, nie zawsze wówczas możemy otrzymać odpowiedź, szczególnie gdy pytanie jest z serii tzw. trudnych (o zarobki, czas pracy itp.). W mojej ocenie największym minusem targów wirtualnych jest brak kontaktu face to face, więc takie targi spełniają tylko cel informacyjny, ale nie pozwalają na zbudowanie relacji pomiędzy firmą a kandydatem, co jest siłą klasycznych targów pracy – ocenia Anna Kołodziejczyk.

Podobną opinię wyraża również Iwona Grobelna. Nie zmienia to faktu, że liczba uczestników tej formy spotkań rośnie, a przechowywane zapisy z rozmów na czatach z pracodawcami są źródłem wiedzy o firmach dostępnych na kliknięcie myszką.


Czytaj także

Autor:

Dziennikarz, stały współpracownik „Personelu i Zarządzania”

Źródło:

Personel i Zarządzanie
Komplet publikacji: Zarządzanie pracownikami, candidate i employee experience89.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK