| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > Spotkanie dla wielu kandydatów

Spotkanie dla wielu kandydatów

Targi pracy to wciąż doskonałe miejsce poszukiwania chętnych na staże i praktyki do firm. Od pierwszych takich wydarzeń minęło w Polsce już prawie 20 lat, ale wciąż przyciągają setki pracodawców oraz tysiące studentów i absolwentów. W targach w internecie uczestniczą nawet setki tysięcy osób.

Wirtualne targi pracy

Targi pracy – podobnie jak wiele innych dziedzin współczesnego życia – mają już swoją wersję internetową. Na przykład jeden z portali rekrutacyjnych pochwalił się, że w ubiegłorocznej, jesiennej edycji wirtualnych targów pracy wzięło udział ponad 310 tys. użytkowników.

– Wirtualne targi są idealne dla osób, które nie chcą lub nie mogą przyjechać do miasta na tego typu wydarzenie. Pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Dodatkowe opcje, które oferują organizatorzy, takie jak chat z pracodawcą, pozwalają na anonimowe zadanie pytań, na które nie odważylibyśmy się w realu. Z drugiej strony, nie zawsze wówczas możemy otrzymać odpowiedź, szczególnie gdy pytanie jest z serii tzw. trudnych (o zarobki, czas pracy itp.). W mojej ocenie największym minusem targów wirtualnych jest brak kontaktu face to face, więc takie targi spełniają tylko cel informacyjny, ale nie pozwalają na zbudowanie relacji pomiędzy firmą a kandydatem, co jest siłą klasycznych targów pracy – ocenia Anna Kołodziejczyk.

Podobną opinię wyraża również Iwona Grobelna. Nie zmienia to faktu, że liczba uczestników tej formy spotkań rośnie, a przechowywane zapisy z rozmów na czatach z pracodawcami są źródłem wiedzy o firmach dostępnych na kliknięcie myszką.


reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Dziennikarz, stały współpracownik „Personelu i Zarządzania”

Źródło:

Personel i Zarządzanie
Ceny transferowe. Jak przygotować firmę do kontroli podatkowej78.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

mgr inż. Adam Górski

Ekspert ds. Elektroenergetyki oraz Systemów i sieci komputerowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »