| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Postaw na siebie!

Postaw na siebie!

Dlaczego jedni ludzie potrafią zmieniać swoje życie na lepsze, a inni nie? Chcesz zawsze liczyć na kogoś innego? Musisz wiedzieć, że najlepiej postawić na siebie.

Z pewnością nie raz patrzyłeś na osoby z twojego otoczenia, które zmieniając się, zdobywały szacunek, uznanie i ogólnie poważanie, a tym samym stawały się swoista marką. Zapewne zastanawiałeś się wtedy, co takiego stało się, że te osoby tak bardzo zmieniły się w twoich oczach. Zwykle tłumaczymy sobie to w ten sposób, iż po prostu miały szczęście lub znały odpowiednich ludzi, a my - no cóż szczęścia nie mamy i odpowiednich ludzi też nie znamy, więc najprawdopodobniej taka zmiana nigdy nie zajdzie w naszym życiu. Na szczęście stwierdzenie to nie jest prawdą.

Ty też możesz dokonać skutecznej zmiany osobistej, zdobyć szacunek i poważanie i stać się przez to rozpoznawalną marką.

Zobacz serwis: Motywowanie

Co więcej jest to coś, czego można się nauczyć, a więc, jeżeli tylko chcesz, ty też możesz to osiągnąć. I to jest dla ciebie bardzo dobra wiadomość! Dokonanie tego będzie wymagało od ciebie ciężkiej pracy, ale jeżeli będziesz odpowiednio zmotywowany do działania, postawisz sobie jasny i osiągalny cel, to nic nie będzie cię w stanie zatrzymać. Pojawią się oczywiście w twoim życiu obiekcje polegające na tym, iż chęć dokonania zmiany osobistej i stworzenia rozpoznawalnej i szanowanej „marki” oraz ciężka praca spowodują konieczność opuszczenia twojej strefy komfortu, to jest znanego ci i bezpiecznego dla ciebie środowiska. Środowiska przewidywalnego, w którym (twoim zdaniem) nic złego nie może cię spotkać.

Nowe rzeczy, zachowania oraz miejsca zawsze u każdego człowieka wywołują w głowie stan zagrożenia, a ludzie z najbliższego otoczenia odnoszą się zwykle do takich działań z dezaprobatą.

Zobacz: Uczyć się na błędach innych

Spowodowane jest to z reguły tym, iż sami nigdy nie odważyliby się na taki krok lub po prostu stają się zawistni, gdyż dociera do ich podświadomości fakt, iż może ci się udać. W twoim przypadku stan zagrożenia praktycznie nie istnieje, gdyż zastępowany jest w sposób naturalny stanem nadziei. Ważne jest, abyś konsekwentnie, codziennie podejmował kolejne działania, które przybliżą cię do założonego celu. Takie działanie „step by step” przybliżać cię będzie do tego, czego pragniesz coraz bardziej i bardziej, bo będziesz coraz bliżej tego celu, który sobie zaplanowałeś.

Pamiętaj o tym, iż ważne jest przy tym to, abyś nie stracił motywacji!

W związku z powyższym nagradzaj się i sprawiaj sobie drobne przyjemności zaraz po zrobieniu kolejnego dobrego kroku w kierunku zmiany osobistej i tworzenia swojej własnej niepowtarzalnej marki. Nikt nie zrobi tego lepiej niż ty sam! Nigdy, nigdy, nigdy się nie podawaj mając swój własny, osobisty i wyznaczony cel.

Powodzenia w dokonywaniu zmiany osobistej i w tworzeniu twojej własnej marki. Pamiętaj, że jeżeli tego chcesz, na pewno to osiągniesz.

Autor: Radosław Ryszard Bielecki, www.treco.pl

Polecamy artykuły

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia
Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia

Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Fiuk

Doradca ekonomiczny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK