| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > W nowej roli, czyli proaktywne wspieranie realizacji celów biznesowych firmy przez działy HR

W nowej roli, czyli proaktywne wspieranie realizacji celów biznesowych firmy przez działy HR

Lista priorytetów, zarówno tych strategicznych, jak i operacyjnych, leżących na biurkach dyrektorów HR w firmach z Europy Środkowo-Wschodniej ulegnie w najbliższych latach istotnemu przewartościowaniu – wynika z badania PwC*. Czy to oznacza całkowitą zmianę dotychczasowego modelu funkcjonowania działów HR?

Efektywność pracy

Na drugim miejscu na liście priorytetów operacyjnych pozostanie nadal obszar tzw. zarządzania efektywnością pracy (czyli m.in. mierzenie efektywności poprzez kluczowe wskaźniki oraz wiązania części wynagrodzenia z wynikami osoby, zespołu czy firmy). Jednakże w celu skutecznej realizacji tego priorytetu niezbędne będą nakłady czasowe i pieniężne w rozbudowę kompetencji w tym zakresie.

Wyniki analizy PwC są spójne z większością tego typu badań prowadzonych w naszym regionie Europy. Osoby odpowiedzialne za funkcję HR mające doświadczenie i wnioski z kryzysu ekonomicznego muszą przemyśleć przyszłą rolę działów HR w organizacji. Wszystko wskazuje na to, że będzie to rola zdecydowanie bardziej strategiczna niż dotychczas, koncentrująca się na proaktywnym (a nie reaktywnym) wspieraniu realizacji celów biznesowych firmy.

@RY1@i13/2011/004/i13.2011.004.000.0040.001.jpg@RY2@

@RY1@i13/2011/004/i13.2011.004.000.0040.002.jpg@RY2@

 

PRZYPIS

* Badanie kwestionariuszowe „HR Pulse Survey” zostało przeprowadzone przez PwC na próbie 100 dyrektorów personalnych reprezentujących firmy o różnych profilach i z różnych branż. Badanie zostało zrealizowane w listopadzie 2010 r. W badaniu wzięły udział firmy z Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. z Polski, Czech, Rumunii, Węgier, Ukrainy).

Polecamy artykuły

Autor:

menedżer w zespole HR Consulting w PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers)

Źródło:

INFOR
Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK