| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Mikołaj daje paczki. A co dają firmy swoim pracownikom z okazji świąt Bożego Narodzenia?

Mikołaj daje paczki. A co dają firmy swoim pracownikom z okazji świąt Bożego Narodzenia?

Henrietta Varju

dyrektor rozwoju Bonus Systems Polska

Dziś firmy, które chcą zapewnić stabilność zespołu i wyróżnić swoich pracowników, sięgają po nowoczesne, pozapłacowe formy motywowania. Należy z nich korzystać tym bardziej, że pracownicy chcą być doceniani i odpowiednio nagradzani. Innowacyjnym rozwiązaniem, które jednocześnie pozwala pracodawcy na racjonalizację wydatków, są przedpłacone karty bonus+. Przekazując kartę, pracodawca sięga do głębszych sfer emocjonalnych pracownika. Żaden z tradycyjnych prezentów, takich jak bony towarowe, kosze świąteczne, a tym bardziej pozbawiona jakichkolwiek znamion wyjątkowości czy okazjonalności gotówka nie niosą ze sobą tak pozytywnego ładunku emocjonalnego. Dzięki karcie pracownik sam zdecyduje, na co przeznaczy swoją nagrodę (karty akceptowane są w 200 tysiącach punktów w Polce oraz w internecie). Karta bonus+ eliminuje problem dopłacania do zakupu gotówką. Pracownik może dokonać zakupu na dowolną wartość, wydając za każdym razem dokładnie tyle, ile chce do wysokości limitu karty. Pamiętajmy również, że w przeciwieństwie do papierowych bonów towarowych, doładowanie na karcie sfinansowanej z ZFŚS jest wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych do kwoty 380 zł w roku podatkowym.

Ponadto z kartą bonus+ łączy się bogaty program rabatowy, zatem poza nominalną wartością nagrody pracownik otrzymuje możliwość zakupów w korzystniejszych cenach. Ponieważ zniżki sięgają nawet do 30 proc., karta podarunkowa bonus+ o tyle zwiększa swoją wartość.

Wirginia Gostomczyk-Urbańska

prezes IDES Consultants

Życie zawodowe to ciężka praca przez cały rok, duże zaangażowanie, stresy i oczekiwanie na chwilę wytchnienia. Spotkania wigilijne to przyjemne wydarzenie w życiu firmy, kiedy zapominamy o troskach dnia codziennego i mamy okazję porozmawiać nie tylko o pracy, a przede wszystkim celebrować świąteczny czas. Czy spotkania i prezenty wigilijne w firmach należy traktować jako dodatkowy element motywacyjny? Powszechnie uważa się, że wyższy poziom zadowolenia z pracy zaowocuje większą wydajnością pracownika. Wzrost zadowolenia można osiągnąć, stwarzając ludziom możliwość osiągnięcia dobrych wyników oraz nagradzając ich i wyrażając uznanie w formie finansowej i niefinansowej, a spotkania i prezenty są właśnie takim czynnikiem. Najczęściej spotykaną formą prezentu są karty podarunkowe. Wszystko prowadzi do celu, jakim jest zadowolenie firmy z pracowników i ich satysfakcja z pracy w danej firmie. Poczucie zadowolenia z pracy można wywołać, koncentrując się na wewnętrznych czynnikach motywacji, takich jak odpowiedzialność, osiągnięcie i uznanie. Zadowolenie z pracy łatwiej uzyskać w tych organizacjach, w których pracownik jest nie tylko wynagradzany za swoją pracę, lecz także otrzymuje coś dodatkowego przy okazji specjalnych okoliczności, również świąt Bożego Narodzenia.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK