| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Mikołaj daje paczki. A co dają firmy swoim pracownikom z okazji świąt Bożego Narodzenia?

Mikołaj daje paczki. A co dają firmy swoim pracownikom z okazji świąt Bożego Narodzenia?

Karolina Stradomska

menedżer ds. eksportu Feretti

Co roku organizujemy tradycyjne spotkanie wigilijno-noworoczne dla wszystkich pracowników firmy. To rzadka okazja, kiedy można spotkać się w pełnym gronie – prezes, administracja, handlowcy. W części bardziej oficjalnej dokonujemy krótkiego podsumowania mijającego roku. To również świetny moment na przypomnienie dotychczasowych sukcesów i podziękowanie sobie za wzajemne zaangażowanie w pracę.

Spotkanie wigilijne organizujemy w siedzibie firmie, zewnętrzna firma cateringowa zapewnia nam świąteczne przysmaki. Takie rozwiązanie sprawia, że atmosfera staje się bardziej kameralna. Jest czas na podzielenie się opłatkiem, złożenie indywidualnych życzeń, swobodne rozmowy, to również okazja do zbudowania cieplejszych relacji i zintegrowania się ze współpracownikami. Podczas przyjęcia prezes dziękuje wszystkim pracownikom za wkład w rozwój firmy. Dodatkową motywacją do dalszej pracy są upominki oraz bony świąteczne.

Warto inwestować w takie spotkania, bo czasem jeden dzień może stać się źródłem miłych wspomnień na cały rok.

Daniella F. Góral

menedżer ds. komunikacji Verita HR

Podarunki wręczane pracownikom z okazji np. świąt to doskonała okazja do poprawy atmosfery w firmie, a także budowy jej wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy. Jak wiemy, marketing rekrutacyjny to nie tylko działania skierowane do otoczenia – pielęgnowanie relacji

z obecnymi pracownikami to jedno z najważniejszych działań podejmowanych w celu uniknięcia kłopotów kadrowych w przyszłości. Chwile takie, jak np. firmowe imprezy świąteczne, są unikalną okazją do złagodzenia mniej lub bardziej widocznych konfliktów personalnych, które na co dzień mogą zakłócać proces komunikacji wewnętrznej.

W doborze prezentów mile widziane są takt i oryginalność, a także odpowiednie dopasowanie zawartości paczki do statusu i wielkości organizacji. Do klasycznych wyborów należą projektowane specjalnie na te okazje kosze np. z luksusowymi alkoholami bądź słodyczami.

W Verita HR najczęściej doradzamy klientom wyjście poza schemat. Z doświadczenia wiemy, że dobrze przyjmowane są prezenty w formie kuponów np. na uroczyste kolacje, wizyty w teatrze albo aktywności niestandardowe, np. skok w tandemie ze spadochronem. Taki wybór musi być oczywiście przemyślany, ale prawie zawsze ryzyko się opłaca.

Warto w takim przypadku całe wydarzenie zarejestrować, a następnie upublicznić materiały na wewnętrznej platformie. Udostępnienie czasu na dyskusje i wymianę wrażeń wesprze proces integracji, a firma obok eleganckich biur i wyników finansowych będzie mogła pochwalić się szczerym uśmiechem swoich pracowników.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK