| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Firmowy św. Mikołaj, czyli jakie prezenty i niespodzianki szykują organizacje dla swoich pracowników

Firmowy św. Mikołaj, czyli jakie prezenty i niespodzianki szykują organizacje dla swoich pracowników

Co roku osoby odpowiedzialne za organizację eventów pracowniczych – a są nimi zwykle pracownicy działu personalnego – zadają sobie pytanie: co ciekawego można przygotować dla pracowników w tym roku, jak ich zaskoczyć, jak przygotować spotkanie świąteczne, w którym nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć?

Czas pomagania

Czas świąteczny to czas dobroczynności – w tym okresie ludzie najchętniej pomagają innym. Domy dziecka, hospicja, domy samotnych matek, schroniska dla bezdomnych czy schroniska dla zwierząt czekają na każdą pomoc. W okresie świątecznym warto zorganizować zbiórkę darów – należy jednak pamiętać, aby wcześniej zapytać potrzebujący ośrodek, jakiego typu dary są najpilniejsze, aby pomoc była jak najefektywniejsza. W czasie spotkań świątecznych można również zorganizować aukcje charytatywne, na których są licytowane zrobione przez dzieci pracowników ozdoby lub też świąteczne prezenty przygotowane przez samych pracowników. Aukcje cieszą się popularnością, gdyż dają możliwość niesienia konkretnej pomocy przy niedużym zaangażowaniu. Firma Panasonic od kilku lat wspiera podopiecznych domu dziecka w Skopaniu Fabrycznym. – W tym roku dzieci z placówki przygotowują listy do św. Mikołaja, które potem trafią do naszych pracowników. Każdy pracownik będzie miał możliwość spełniania marzenia dziecka, dla którego zdecyduje się przygotować prezent. Oczywiście wszystko dzieje się w ramach wyznaczonego budżetu, który znają opiekunowie z domu dziecka. W ten sposób żadne dziecko nie czuje się uprzywilejowane. Prezenty są wręczane dzieciom przez dyrektora zarządzającego, wicedyrektora zarządzającego oraz przedstawicieli działu personalnego Panasonic podczas uroczystej wigilii zorganizowanej przez dom dziecka – mówi Beata Konys.

Bal na 100 par

Dla firm, dla których grudzień jest na tyle wzmożonym okresem pracy, że organizacja spotkań świątecznych nie jest możliwa ze względu na i tak bardzo duże obciążenie pracowników, pozostają okazje do spotkań związane z Nowym Rokiem i karnawałem. Dla dzieci mogą to być bale przebierańców, zaś dla dorosłych bale karnawałowe. Na ogół bale karnawałowe świetnie sprawdzają się w firmach, gdzie średnia wieku jest wyższa. Karnawał to okazja do zabawy, w przeciwieństwie do okresu przedświątecznego, w którym inaczej niż w USA zwykło się raczej stronić od tanecznych imprez. Firma Danfoss z Grodziska Mazowieckiego od kilku lat organizuje dla swoich pracowników bal karnawałowy. – Zabawy karnawałowe za każdym razem wyglądają inaczej, mają inny temat przewodni (temat hawajski, diabelski, wenecki czy Hollywood). Pracownicy tańczą do białego rana ubrani w kolorowe girlandy, w asyście pięknych tancerek. Każda impreza opatrzona jest bardzo dobrą oprawą muzyczną, gastronomiczną i prowadzona jest przez znane osoby, które dbają o dobry humor uczestników. Pracownicy mają okazję do poznania się i integracji w sytuacji innej niż zawodowa. Impreza karnawałowa jest tym specjalnym czasem, w którym przyjeżdżają do Grodziska wszyscy pracownicy na co dzień pracujący w różnych regionach Polski. To specjalny czas celebrowany w sercu polskiej organizacji – mówi Edyta Longier, specjalista ds. rekrutacji w firmie Danfoss.

Do świąt pozostało zaledwie kilka tygodni, warto ten czas wykorzystać do budowania nie tylko świątecznego nastroju, lecz także zaangażowania pracowników. Świąteczne eventy z pewnością temu posłużą.


Polecamy artykuły

Autor:

partner w firmie Femmeritum realizującej w organizacjach programy równowagi praca–życie

Źródło:

INFOR
Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kosińska

ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK