| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Ubezpieczenia zdrowotne dla zatrudnionych

Ubezpieczenia zdrowotne dla zatrudnionych

Chcąc zapewnić pracownikom szybki dostęp do świadczeń zdrowotnych, pracodawcy mogą wykupić przygotowane przez firmy ubezpieczeniowe polisy zdrowotne. Oferują one podobny zakres usług jak abonamenty, ale dodatkowo zapewniają leczenie szpitalne.

Klienci firm ubezpieczeniowych mogą liczyć, że nawet leczenie szpitalne czy wizyta u specjalisty odbędzie się w krótkim czasie i w dogodnym dla niego miejscu. Signal Iduna, firma ubezpieczeniowa, która od kilku lat oferuje dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, posiada sieć ponad 800 współpracujących placówek. Dzięki temu nawet osoby z mniejszych miejscowości mają gwarancję, że w niewielkiej odległości od ich miejsca zamieszkania ubezpieczyciel zapewni im dostęp do świadczenia.

Wybrać najlepiej

Firmy ubezpieczeniowe w swojej propozycji mają zarówno pakiety dla klientów indywidualnych, jak i firm. Ich ceny zaczynają się nawet od 50 zł (świadczenia ambulatoryjne oraz szpitalne). Przy wyborze najlepszej oferty warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim liczba placówek, z jaką współpracuje dany ubezpieczyciel. Im ich większa liczba, tym więcej lekarzy, z pomocy których może korzystać pracownik. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku firm, których pracownicy bardzo często podróżują.

Poza tym ważne jest, żeby ubezpieczyciel, z którym firma podpisuje umowę, korzystał z komputerowego systemu rejestracji wizyt oraz posiadał czynny przez całą dobę tzw. call center. Jest to gwarancja pełnej koordynacji wizyt, a tym samym szybki i sprawny dostęp do świadczeń zdrowotnych.

Bardzo ważnym elementem, na który firma powinna zwrócić uwagę przy wyborze oferty dla pracowników, jest sposób organizacji pobytu i leczenia szpitalnego. Profesjonalny ubezpieczyciel powinien zapewnić jego pełną koordynację – od zorganizowania i sfinansowania pobytu w szpitali, po cały proces leczenia. Nie powinien ograniczać się jedynie do wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za czas spędzony w szpitalu.

reklama

Autor:

redaktor w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Źródło:

INFOR
Umowy zlecenia i inne umowy cywilnoprawne29.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marzec Małgorzata

Specjalista ds. HR i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »