| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > W jaki sposób zmotywować pozafinansowo pracownika?

W jaki sposób zmotywować pozafinansowo pracownika?

Zbliżają się święta wielkanocne i zastanawiam się, w jaki sposób mógłbym obdarować moich pracowników. Wprawdzie firma miała ostatnio kłopoty finansowe, ale nie chciałbym, żeby pracownicy poczuli się rozczarowani, nie otrzymując żadnego upominku. Z jakich pozapłacowych form mógłbym skorzystać?

Obecnie obserwujemy ciągłe przywiązanie pracodawców do tradycyjnych form nagradzania pracowników, takich jak np. kupony podarunkowe, z drugiej strony, rośnie zainteresowanie nowoczesnymi narzędziami, takimi jak: przedpłacona karta podarunkowa czy zestawy podarunkowe vivabox skierowane do konkretnych grup odbiorców: kobiet i mężczyzn, a także do dzieci.

Warto również podkreślić, iż trzymanie się utartego schematu przekazywania świadczeń w okolicach świąt czy też jako dofinansowanie urlopu wypoczynkowego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Okazji jest wiele

Każda firma ma przecież swój cykl działalności – czas, kiedy podsumowuje dokonania, ogłasza wyniki finansowe, czy też zamyka rok obrotowy. Warto zatem wykorzystać również te momenty, aby przekazać pracownikom dodatkową nagrodę za ich pracę i współudział w sukcesie firmy. Co więcej, istnieje również wiele mniejszych sytuacji, takich jak zdobycie klienta, wygranie przetargu, zakończenie projektu itp., które mogą stać się powodem do nagrodzenia pracownika. Okazji jest zatem wiele i w zasadzie nie ma reguł. Poza jedną: dobrze skonstruowany system musi obejmować wszystkich pracowników, być przemyślany i zaplanowany na długofalowe działania.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

Realizuje politykę rządu w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK