| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > W jaki sposób zmotywować pozafinansowo pracownika?

W jaki sposób zmotywować pozafinansowo pracownika?

Zbliżają się święta wielkanocne i zastanawiam się, w jaki sposób mógłbym obdarować moich pracowników. Wprawdzie firma miała ostatnio kłopoty finansowe, ale nie chciałbym, żeby pracownicy poczuli się rozczarowani, nie otrzymując żadnego upominku. Z jakich pozapłacowych form mógłbym skorzystać?

Obecnie obserwujemy ciągłe przywiązanie pracodawców do tradycyjnych form nagradzania pracowników, takich jak np. kupony podarunkowe, z drugiej strony, rośnie zainteresowanie nowoczesnymi narzędziami, takimi jak: przedpłacona karta podarunkowa czy zestawy podarunkowe vivabox skierowane do konkretnych grup odbiorców: kobiet i mężczyzn, a także do dzieci.

Warto również podkreślić, iż trzymanie się utartego schematu przekazywania świadczeń w okolicach świąt czy też jako dofinansowanie urlopu wypoczynkowego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Okazji jest wiele

Każda firma ma przecież swój cykl działalności – czas, kiedy podsumowuje dokonania, ogłasza wyniki finansowe, czy też zamyka rok obrotowy. Warto zatem wykorzystać również te momenty, aby przekazać pracownikom dodatkową nagrodę za ich pracę i współudział w sukcesie firmy. Co więcej, istnieje również wiele mniejszych sytuacji, takich jak zdobycie klienta, wygranie przetargu, zakończenie projektu itp., które mogą stać się powodem do nagrodzenia pracownika. Okazji jest zatem wiele i w zasadzie nie ma reguł. Poza jedną: dobrze skonstruowany system musi obejmować wszystkich pracowników, być przemyślany i zaplanowany na długofalowe działania.


Polecamy artykuły

Autor:

starszy menedżer produktu

Źródło:

INFOR
Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK