| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Motywowanie pracowników w okresie świątecznym i nie tylko

Motywowanie pracowników w okresie świątecznym i nie tylko

Coraz częściej firmy starają się szukać nietypowych form świętowania. Rezygnują z rutynowego „śledzika” i w okresie przedświątecznym nawiązują kontakty z domami dziecka, ośrodkami pomocy społecznej lub hospicjami, dla których przygotowują wigilie, prezenty, zbierają fundusze lub prowadzą różne inne działania w ramach wolontariatu. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu stają się coraz ciekawszym pomysłem na obchody świąt.

Beata Wojciechowska

dyrektor ds. personalnych Eli Lilly Polska

Do naszej organizacji poszukujemy osób mających motywację do pracy w firmie, która wszystkie swoje działania koncentruje wokół poprawy życia pacjentów. Naszym pracownikom oferujemy atrakcyjny pakiet, na który składają się pozafinansowe benefity porównywalne z innymi firmami farmaceutycznymi. Pracownicy mogą korzystać z centrum medycznego, posiłków dopłacanych przez firmę, mają dostęp do świadczeń z funduszu socjalnego. Wszystkie te benefity są dostępne zgodnie z obowiązującym prawem.

To, co nas wyróżnia, to dodatkowe dni wolne w określonych okolicznościach i wykraczające poza kodeks pracy. Jesteśmy otwarci na propozycje pracowników pozwalające na godzenie życia zawodowego z życiem prywatnym. Sytuacja każdego pracownika jest inna, dlatego też nie stosujemy standardowych rozwiązań dla wszystkich. Stwarzamy możliwość pracy z domu, szczególnie pracownikom w terenie oraz osobom pracującym przy projektach międzynarodowych. Wiemy jednak, że to, co najbardziej motywuje ludzi, to charakter ich pracy, zadania, projekty, przy których pracują. Niezwykle motywujące są możliwości rozwoju, jakie mają pracownicy takiej firmy, jak Eli Lilly oraz dostęp do najnowszej wiedzy.

W okresach przedświątecznych przede wszystkim myślimy o innych – o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Od wielu lat prowadzimy przed Bożym Narodzeniem (i nie tylko w tym czasie) akcję pomocy potrzebującym. W okresie przedświątecznym nawiązujemy kontakt z wybranym domem dziecka, od którego dostajemy listę życzeń i marzeń ich wychowanków. Otrzymujemy w niej opis każdego wychowanka: ile ma lat, w co lubi się bawić, jakim jest dzieckiem, o czym marzy i co chciałby dostać na święta. Każdy pracownik Lilly ma możliwość zakupu prezentu dla wybranego dziecka i napisania do niego indywidualnego listu z życzeniami.

Na początku grudnia pojawia się w naszym biurze choinka, pod którą, im bliżej świąt, tym więcej pojawia się prezentów przynoszonych przez naszych pracowników. Tuż przed świętami delegacja firmy zawozi prezenty do domu dziecka. Po świętach otrzymujemy zdjęcia z wigilii w domach dziecka, które zawieszamy w naszym biurze. To zawsze ważne wydarzenie dla naszych pracowników, którzy chętnie włączają się w tego typu akcje.

W ramach Lilly Day of Sernice, czyli Dnia Wolontariatu Lilly firma daje swoim pracownikom dzień wolny na zaangażowanie się w pożyteczną akcję, pracę na rzecz swojej społeczności. W tym roku malowaliśmy domy dziecka na terenie całej Polski, odnawialiśmy boisko sportowe i sadziliśmy ogródki wokół tego typu placówek.

Firma Eli Lilly to obecnie około 200 osób. Połowa pracuje w biurze w Warszawie, a połowa to nasi przedstawiciele i konsultanci na terenie całej Polski. Organizujemy spotkanie wigilijne dla całej firmy w naszym warszawskim biurze, na którym mamy możliwość spotkać się w dużym gronie. Towarzyszą temu oczywiście potrawy wigilijne i rozmowy dotyczące mijającego roku.

Dodatkowo, każdy dział organizuje swoje spotkanie wigilijne, w wybranym przez siebie czasie i miejscu. Na tych spotkaniach przełożeni obdarowują swoich podwładnych świątecznymi upominkami. Ponadto 24 grudnia jest dla pracowników Eli Lilly dodatkowym dniem wolnym od pracy.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Nowicki

Członek Zarządu Sembox Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK