| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Wyjazdy incentive jako nowa forma motywacji pracowników

Wyjazdy incentive jako nowa forma motywacji pracowników

Na Zachodzie wyjazdy motywacyjne dla pracowników są znanym i często używanym narzędziem marketingowym. W Polsce jest to wciąż nowa forma, ale pracodawcy coraz częściej po nią sięgają. Wyjazdy incentive są świetną formą nagradzania pracowników. Podróże motywacyjne to niezapomniane wyjazdy, łączące program turystyczny z zadaniami organizowanymi w niecodziennych miejscach i okolicznościach.

Firmy poszukują nowych sposobów na podniesienie sprzedaży, zaangażowanie pracowników, związanie ze sobą kontrahentów. Wyjazdy grupowe w niebanalne miejsca są odpowiedzią na te potrzeby. Dostarczają pracownikom niecodziennych wrażeń, które są nieporównanie bardziej skuteczne niż gotówka czy nagrody rzeczowe. Tym samym wyjazdy motywacyjne stanowią niezwykle skuteczny bodziec do dalszej pracy.

Zmotywować zespół

Wyjazdy typu incentive to nie tylko skuteczna forma motywowania pracowników przez zabawę i wypoczynek – stwierdza Ewa Król-Sawicka, dyrektor generalny Agencji Konkret PR – to również doskonały czas na usprawnienie komunikacji wewnątrz firmy. Podczas wspólnego wyjazdu relacje nie tylko między pracownikiem a pracodawcą, ale i wśród pracowników są swobodniejsze, dlatego warto wykorzystać ten moment na szczere rozmowy. Tego typu wyjazdy to oczywiście ważny element motywacyjny, ponieważ to głównie motywacja decyduje o wytrwałości i intensywności wysiłków, jakie podejmuje pracownik, aby jak najefektywniej zrealizować swoje zadania. Zarządzając Agencją Public Relations traktuję incentive jako jedno z ważniejszych narzędzi nie tylko motywacyjnych, lecz także budujących relacje między nami. Dla PR-owców otwarta komunikacja interpersonalna ma szczególne znaczenie, jest ona kluczowa nie tylko we współpracy z naszymi Klientami, ale pozwala stworzyć dobre relacje w firmie, które gwarantują lepszą współpracę przy realizacji naszych projektów – dodaje Ewa Król-Sawicka.

Szansa na nowy kontrakt

Wyjazdy motywacyjne to nie tylko wyjazdy dla pracowników, lecz także wyjazdy dla kontrahentów. Ponadto organizacja tego rodzaju wyjazdów jest także jednym ze sposobów walki ze spowolnieniem gospodarczym. Firmy, które zlecają organizację wyjazdu, chcą przede wszystkim, aby uczestnicy wrócili z wrażeniem, że byli w niezwykłym miejscu. Rodzaj wyjazdu zależy od celu, jaki firma chce osiągnąć. – Jeżeli wyjeżdżają pracownicy, celem naszego klienta jest zazwyczaj integracja zespołu. Jeżeli zaproszonymi gośćmi są kontrahenci – zazwyczaj celem jest rozwinięcie współpracy w przyszłości. Dla naszych klientów organizowaliśmy też na pokładzie „minitargi”, gdzie zaproszeni kontrahenci mogli podpisywać kontrakty i składać zamówienia. Często organizujemy wyjazdy związane z wprowadzaniem nowego produktu na rynek. Niezwykłe otoczenie tego zdarzenia – statek na pełnym morzu – nadaje dodatkowej aury wyjątkowości promowanemu produktowi – relacjonuje Agnieszka Zembrzycka, rzecznik prasowy przewoźnika Stena Line, który organizuje wyjazdy grupowe.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Profika Broker

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK