| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Komunikacja > Czy można pracowników uczynić rzecznikami firmy w sieci?

Czy można pracowników uczynić rzecznikami firmy w sieci?

Użytkownicy mediów społecznościowych nieraz zetknęli się z sytuacją, gdy któryś ze znajomych ich znajomych w zbyt nachalny sposób wychwalał produkty czy usługi jakiejś firmy. Takie zachowania traktujemy na ogół jako spam, czyli kryptoreklamowe śmiecie. Podobnie może stać się z promowaniem firmy jako dobrego pracodawcy.

Podczas różnych konferencji poświęconych employer brandingowi czy tematyce HR dużo się mówi o zaangażowaniu pracowników. Nawet jednym z podstawowych pytań w badaniach zaangażowania jest pytanie, „Czy poleciłbyś pracę w naszej firmie swoim znajomym?”. I oczywiście taka chęć polecania to dobry znak – świadczy, że pracownicy identyfikują się z firmą albo uważają, że praca w niej jest bardzo przyjemna – aż chcieliby się podzielić tym szczęściem z ludźmi, których lubią. A jednak zarówno doradcy personalni, jak i przedstawiciele działów HR ostrzegają: Nic na siłę.

Łatwo sobie wyobrazić sytuację, że szef prosi pracownika o wpisy promujące firmę jako dobre miejsce pracy. Usłyszał gdzieś, jaką potęgą są dziś social media i wydaje mu się naturalne, że pracownik powinien działać na rzecz firmy. Na przykład po godzinach w domu rozgłaszać na Facebooku, jak to fajnie pracować w korporacji X.

Oczywiście to sytuacja przerysowana. Czy jednak choćby sugestia taka nie zostanie odebrana jako polecenie, zwłaszcza gdy szef również ma swój profil na tym samym portalu? I czy polecanie firmy na polecenie będzie brzmiało autentycznie i „od serca”?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK