| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Informatyzacja HRM > Jak ustrzec się błędów podczas uruchamiania oprogramowania HCM

Jak ustrzec się błędów podczas uruchamiania oprogramowania HCM

Odpowiedź na pytanie, co dla obu stron – dostawcy oprogramowania oraz klienta – oznacza wdrożenie zakończone sukcesem, nie należy, wbrew pozorom, do łatwych. W przypadku wykonawcy wdrożenia można by się pokusić o stwierdzenie, że sukcesem jest moment pozytywnie zakończonego odbioru. Dla klienta może oznaczać dzień, kiedy odczuje lub wyliczy, że zdefiniowany i opisany w analizie cel został zrealizowany, a oczekiwane korzyści z wdrożenia systemu osiągnięte.

Beata Gwardyjska

kierownik Działu Kadr i Płac w Zakładach Chemicznych „Organika” SA

Sukces wieńczący wdrożenie systemu zarządzania kapitałem ludzkim firmy determinowany był przez kilka podstawowych czynników. U podstaw leży odpowiednie zdefiniowanie potrzeby i celu wprowadzenia systemu mHR w organizacji, poparte działaniami uświadamiającymi pracownikom korzyści płynące z jego funkcjonowania (np. poprzez przejrzyste określenie profili kompetencyjno-zadaniowych dla każdego stanowiska). Ważne jest również bieżące dostosowywanie wdrażanego systemu do indywidualnych potrzeb danej firmy oraz realiów dotychczas wykorzystywanych systemów informatycznych. Nie należy również zapominać o wsparciu i monitoringu przez dział HR zakończenia kolejnych etapów wprowadzania danych przez użytkowników, a uzupełnianie informacji w systemie powinno odbywać się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Potwierdzeniem sukcesu stają się jego zadowoleni użytkownicy, dlatego firma wdrażająca nie może zaniedbać kwestii indywidualnego, dokładnego przeszkolenia osób, które będą pracować w systemie. Te czynniki, moim zdaniem, dają duże prawdopodobieństwo, że wdrożony system będzie prawidłowo funkcjonował w firmie i stanie się dla pracowników wiarygodnym narzędziem, które obiektywnie oceni zarówno ich kompetencje, potrzeby szkoleniowe, jak i wykonywane przez nich zadania.

reklama

Autor:

kierownik projektu mHR w Centrum Kompetencyjnym mHR, BPSC SA

Źródło:

INFOR
Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń648.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

PRAWO PRACY DLA RODZICÓW

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

WYDARZENIA

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »