| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > BHP > Szkolenia bhp > Egzamin sprawdzający wiedzę po szkoleniu bhp

Egzamin sprawdzający wiedzę po szkoleniu bhp

Które szkolenia z zakresu bhp powinny zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiedzę?

Szkolenie okresowe oraz szkolenie pracodawcy, który wykonuje zadania służby bhp powinno zakończyć się egzaminem sprawdzającym przyswojenie wiedzy oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Egzamin taki jest przeprowadzany przed komisją powołaną przez organizatora szkolenia. Jeżeli uczestnik szkolenia zakończy je z wynikiem pozytywnym organizator szkolenia wydaje zaświadczenie, które jest potwierdzeniem odbycia i ukończenia z wynikiem pozytywnym szkolenia. Odpis zaświadczenia przechowywany jest w części B akt osobowych pracownika.

Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w dziedzinie bhp, obok danych osoby szkolonej powinno zawierać:

  • nazwę organizatora szkolenia,
  • pełną nazwę szkolenia,
  • rodzaj szkolenia,
  • formę w jakiej szkolenie się odbyło,
  • datę,
  • cel szkolenia oraz
  • tematykę szkolenia.

Podstawa prawna:

  • § 16 i załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (DzU 2004 r., nr 180, poz. 1860 ze zm.).
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Inventage

Inventage jest międzynarodową firmą specjalizującą się w optymalizacji kosztów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK